25 лютого завершився науковий парад презентацій учнівських відкриттів на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році.
На розгляд журі 48 наукових секцій було представлено 145 дослідницьких проєктів. Порівняно з минулим роком зросла їх кількість у наукових відділеннях Історії, Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, Наук про Землю, Філософії та суспільствознавства.
Члени журі відмітили великий творчій потенціал та зростання рівня написання цьогорічних науково-дослідницьких робіт. Теми представлених проєктів конкретні, актуальні, доступні, близькі здобувачам освіти, підкріплені джерельними базами. Вагому їх частину складають додатки, анкети, соціологічні аналізи опитувань. Переважна кількість досліджень мають наукову новизну та практичне значення. Значна частина наукових розвідок конкурсантів присвячена тематиці російсько-Української війни та її особливостей. Серед різноманіття інтересів учнівської молоді чільне місце посідає проблематика збереження української мови. Об’єктом дослідження літературознавців стали твори українських письменників Івана Багряного, Ліни Костенко, Оксани Забужко, Макса Кідрука.
Найвищими балами оцінено участь у конкурсі Дмитрієвої Дарини – учениці 11 класу Прилуцького ліцею № 14 Прилуцької міської ради Чернігівської області, яка презентувала в науковій секції «Системи та технології штучного інтелекту» науково-дослідницьку роботу з теми «Автоматизований збір даних для дослідження динаміки розвитку українськомовного YOUTUBE».
Взірцевою стала і участь у конкурсі учениць 10 класу ліцею № 15 Борисенко Катерини та Ромашкіної Катерини, кожна з яких, виступаючи у двох секціях, здобула дипломи переможців.
Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України для його учасників є справжнім науковим спринтом, коли кожен конкурсант протягом обмеженого періоду часу інтенсивно працює на максимальному рівні продуктивності під час постерного захисту та наукової конференції.
Сьогодні вже час хвилювань і безсонних ночей в надії успішно презентувати свої дослідження на цьогорічній обласній науковій арені юних учених перед членами журі та іншими учасниками інтелектуального змагання позаду. Кожен конкурсант став частиною наукового співтовариства та отримав фідбек на дослідницький проєкт.
За рішенням журі конкурсу 38 конкурсантів, які отримали дипломи першого ступеня, презентуватимуть свої науково-дослідницькі роботи на всеукраїнському етапі.
Маємо надію, що кожна зустріч з викликами цього змагання для юних науковців у подальшому стане стимулом до більш активної участі у наукових дослідженнях та підвищить віру у власні сили та знання.
Вітаємо переможців та їх наукових керівників. Бажаємо успіхів і натхнення у подальшій роботі.