Курс «Кібербезпека» (1)

Спецкурс «Як зацікавити астрономією»

Національним центром “Мала академія наук України” у період з 15 квітня до 15 травня 2025 року буде проведено спецкурс «Як зацікавити астрономією»  в межах Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН. Освітянська».
У програмі заходу – ознайомлення із сучасними методиками викладання астрономії, особливостями популяризації астрономічної науки, сучасними досягненнями й перспективами різних напрямів астрономії.
До участі запрошуються педагогічні працівники закладів освіти. Для реєстрації необхідно до 12 квітня заповнити онлайн-форму за покликанням

Початок практикуму 15 квітня 2025 року о 17.00.
Навчання буде здійснюватися у режимі онлайн на платформах «Zoom» та «Google Classroom». Програмою передбачено лекції та практичні заняття.
Для педагогічних працівників закладів освіти системи Малої академії наук України, закладів позашкільної освіти практикум ‒ безкоштовний.
Інформацію про зарахування на практикум і доступ до відповідного електронного ресурсу буде надіслано учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації. За результатами навчання учасники отримають сертифікат

Курс «Кібербезпека» (1)

Практикум «Вчити(ся) мислити: інструменти, практики, взаємодії»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує освітян до участі в практикумі «Вчити(ся) мислити: інструменти, практики, взаємодії», який буде проведено з 01 по 30 квітня 2025 року в онлайн форматі.

Мета практикуму: підвищити рівень професійної компетентності педагогічних працівників з використання інструментів з розвитку критичного і креативного мислення під час проведення занять, у тому числі засобами цифрових застосунків, та організації ефективної освітньої взаємодії.

Цільова аудиторія: педагогічні працівники закладів освіти, зокрема позашкільної освіти.

За умови відвідування 80 % занять та виконання підсумкового проєкту (підготовка і презентація плану заняття з розвитку мислення, проведення заняття за планом у своїх закладах освіти, оформлення звіту-рефлексії) учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації НЦ “МАНУ” (45 год. / 1,5 кредиту ЄКТС).

Автор програми практикуму: Наталія Нагорна, методистка та керівниця освітніх проєктів лабораторії з розвитку критичного мислення Національного центру “МАНУ”.

Зареєструватися 

Курс «Кібербезпека» (2)

Всеукраїнські акції для школярів від БФ “Щаслива лапа”

Акція “Школа доброти для дорослих”
Акція триватиме з 17 березня по 25 квітня 2025 року в усіх регіонах України.
Ми організували дану акцію, для того, щоб більше людей дізнались цікаву та корисну інформацію на тему тварин: про правильний догляд за собаками та котами, діючі правові норми, шляхи допомоги тваринам, а також про те, як допомогти дитині пережити втрату домашнього улюбленця.
Суть акції: поділитись 2 відео з корисною інформацією про чотирилапих друзів в онлайн чаті групи спілкування з батьками учнів (у viber, telegram, whatsApp тощо). Зробити скрін екрану із викладеним матеріалом та поділитись з нами інформацією про вашу участь.
Учасники акції не лише отримають електронні подяки від нашого Фонду, але й стануть важливим містком між сім’ями та змінами на краще у долі хвостатих жертв війни. Крім того, участь в акції сприятиме педагогічній співпраці між школою та родинами, адже вчителі зможуть реалізувати один із пунктів плану взаємодії з батьками, залучаючи їх до суспільно корисної діяльності та виховання в учнях цінностей відповідальності й доброчинності.
Повні умови акції за посиланням
Акція “Дай лапу, якщо знаєш”
Терміни проведення акції: 18 березня 2025 – 25 квітня 2025 року.
Вже протягом 12 років ми з вами вчимо наших дітей правилам поведінки з домашніми та безпритульними тваринами. Але давайте цієї весни порушимо цю традицію. Запрошуємо вас долучитись до нашої акції «Дай лапу, якщо знаєш» та запропонувати дітям виступити в ролі екзаменаторів для їх рідних.
Все дуже просто: ми підготували 6 питань, на які мають відповісти дорослі. На початку акції педагог проговорює ці питання з учнями та обговорює правильні відповіді. Після цього діти отримують перелік питань (в роздрукованому або електронному вигляді), а також посвідчення «Знавця котопесових законів України» та емблеми для дорослих. Вдома діти озвучують питання дорослим, а останні відповідають. Якщо дорослі помиляються, то дізнаються правильну відповідь від дітей.
Ця акція не лише допоможе цікаво та корисно провести спільне дозвілля дітей та дорослих, але й виконає просвітницьку місію поширення знань про гуманне та відповідальне ставлення до тварин серед батьків та рідних дітей.

Після проведення акції, за бажанням, ви можете заповнити форму та отримати пам’ятну емблему для вашого класу.
Повні умови акції за посиланням
Курс «Кібербезпека»

Проєкт “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0”

У 2025 дівчата-підлітки мають можливість взяти участь у проєкті “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0”, що заснований у 2020 у рамках програми “EU4Youth Alumni Network” за підтримки Європейського Союзу . Цього року проєкт реалізується ГО “Жіноча Ліга” у співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.

Проєкт “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0” – це трамплін для розвитку для дівчат 14-16 років з невеликих населених пунктів України, що прагнуть покращити свої лідерські навички. У рамках навчання учасниці зможуть ближче познайомитись із концепцією відповідального лідерства, проєктним та командним менеджментом, ефективною комунікацією та секретами успішних публічних виступів.
Випускниці проєкту отримають не лише теоретичні знання, але й дізнаються, як можна змінотворити на практиці через власні проєкти та ініціативи. А найголовніше – вони краще пізнають самих себе і світ навколо та стануть частиною потужної мережі однодумиць з усіх куточків країни.
Якими є складові проєкту?
  • 20 online зустрічей
  • 20 добірок додаткових ресурсів
  • 20 креативних завдань між зустрічами
  • спільнота підтримки та розвитку
  • конкурс ініціатив, 5 з яких отримають менторську, організаційну та фінансову підтримку від ГО “Жіноча Ліга” для втілення в життя
  • сертифікат на підтвердження успішного завершення проєкту
  • багато додаткових можливостей та приємностей від ГО “Жіноча Ліга” та партнерів проєкту (книги, менторські сесії та психологічні консультації, тощо)
  • навчальний візит до Києва для найбільш старанних випускниць проєкту (50 осіб)

Більше про тематики та графік зустрічей у рамках проєкту можна дізнатись тут

Більше про правила участі у проєкті тут

Для кого цей проєкт?
  • для команд (2 особи) дівчат 14-16 років з усіх куточків України
  • для активних та амбітних людей, які прагнуть стати змінотворицями
  • лише для дівчат, які готові пройти увесь шлях разом від початку до кінця та взяти участь у всіх елементах проєкту
Як взяти участь у проєкті?
  • до 23:59 за Києвом 10 квітня 2025 необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням
  • підтвердження отримання заявки буде надіслано до 23:59 за Києвом 15 квітня 2025
  • результати відбору будуть оголошені до 23:59 за Києвом 24 квітня 2025

Відбір на участь у проєкті складається з двох етапів: 

  • заповнення реєстраційної форми
  • участі у короткій online-зустрічі з представницями команди проєкту “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0”  (всі деталі надійдуть на вказаний email та/або Telegram після заповнення реєстраційної форми)
Детальніше з проєктом можна ознайомитись в офіційному Instagram-акаунті вже зовсім скоро
Курс «Кібербезпека»

Грантовий конкурс для студентів та закладів освіти України “Фінграмота: час розширити кордони”

Запрошуємо молодь стати його частиною та отримати не лише цінні знання, а й шанс на грантову підтримку для навчання.
Проєкт спрямований на розширення фінансової грамотності та інвестиційної обізнаності серед студентів, адже сучасна освіта – це не тільки теоретичні знання, а й практичні навички, що допомагають приймати виважені рішення у фінансовій сфері.
Саме цьому сприяє проєкт «ФІНГРАМОТА: ЧАС РОЗШИРИТИ КОРДОНИ» – він не лише відкриває доступ до корисних знань, а й дає шанс отримати грантову підтримку для навчання.
Детальніше про умови конкурсу:
1.    Як взяти участь у конкурсі?
o   Реєстрація за посиланням
o   Вивчення заданої теми
o   Підготовка аналітичної статті
o   Надсилання роботи на оцінку
2.    Хто може взяти участь ?
o   громадяни України;
o   здобувачі освіти в українських закладах освіти;
o   контрактна чи бюджетна основа;
o   денна чи заочна форма навчання.
3.    Яку роботу має надати конкурсант?
Завдання студента – надати статтю аналітичного типу, яка за змістом має відображати особливості та прогнози на майбутнє за такою темою: «КРИПТОГОРИЗОНТ: цифровий ключ до інвестиційного майбутнього».
–     Обсяг від 1000 до 4000 слів.
–     Робота має бути змістовною та унікальною.
–     Допускається, що конкурсант може опублікувати дане дослідження в наукових виданнях чи в інтернет-виданнях, але при цьому зазначити, що робота була зроблена в межах цього соціального проєкту із зазначенням посилання на умови конкурсу.
Прийом робіт  – з 15 лютого по 30 травня 2025 року.
Реєстрація на конкурс відкрита. Участь – безкоштовна!
Протягом попередніх років ми успішно реалізували серію конкурсів, таких як «Мотивація нескорених 3.0», «Мотивація нескорених 2.0» та інші. Ознайомитися з їхніми підсумками та переможцями можна на  сайті
Курс «Кібербезпека»

Практикум «Публічний виступ»

Національним центром «Мала академія наук України» у період з 08 до 11 квітня 2025 року буде проведено практикум «Публічний виступ» у межах Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН. Освітянська» з використанням дистанційних технологій.
Практикум спрямований на розвиток мовленнєво-риторичної культури педагога, вмінь педагогічної комунікації.
До участі запрошуються педагогічні працівники закладів освіти. Для реєстрації необхідно до 7 квітня 2025 року заповнити онлайн-форму за покликанням
Початок практикуму 8 квітня 2025 року о 17:00. Навчання буде здійснюватися у режимі онлайн на платформах «Zoom» та «Google Classroom». Програмою передбачено лекції та практичні заняття.
Інформацію про зарахування на практикум і доступ до відповідного електронного ресурсу буде надіслано учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації. За результатами навчання учасники отримають сертифікат.
Курс «Кібербезпека» (1)

Критичне мислення як стиль життя

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує здобувачів освіти до Всеукраїнської профільної школи з філософії Малої академії наук «Критичне мислення як стиль життя», яка відбудеться в дистанційному форматі з 8 по 24 квітня 2025 року.
 
Інформація про подію та  реєстрація
Курс «Кібербезпека»

Курс «Хімія напівпровідників»

Національним центром «Мала академія наук України» у період з 28 березня до 21 квітня 2025 року буде проведено курс «Хімія напівпровідників» у межах Всеукраїнської хімічної школи.
 
До участі запрошують здобувачі освіти 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.
Для реєстрації необхідно до 27 березня 2025 року заповнити онлайн анкету за посиланням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформах «Google Classroom» і «Zoom».
Заняття щовівторка та щоп’ятниці о 17.00. Тривалість заняття 90 хв.
Курс «Кібербезпека» (1)

Анонс подій лабораторії з розвитку критичного мислення

Лабораторія з розвитку критичного мислення запрошує долучитися до подій:

Для педагогів:

1.Спецкурс “Кейси з формування компетентності підприємливості та фінансової грамотності у здобувачів освіти” (18-31.03.2025) / 5 занять / 15 год., 0,5 кредиту ЄКТС (реєстрація)

2. Вебінар “Заняття з історії: цифровий інтерактив” (29.03.25)  (реєстрація)

3.Практикум «Вчити(ся) мислити: інструменти, практики, взаємодії» (01-30.04.25) / 10 занять / 45 год., 1,5 кредити ЄКТС (реєстрація)

Для здобувачів освіти:

1.Практикум  «ІнфоPRO: ти в інформаційному просторі» (17-28.03.25 / 6 занять)    (реєстрація)

2. Інтерактивне заняття з розвитку мисленнєвих навичок “Мовні глибини нашої свідомості” в межах Клубу “Навколомислення” (22.03.25)  (реєстрація)

3. Всеукраїнська школа з філософії  “Критичне мислення як стиль життя” (08-24.04.25 / 6 занять) (реєстрація)

Курс «Кібербезпека»

Вебінар «Дотримання правил академічної доброчесності під час проведення Всеукраїнського інтерактивного конкурсу “МАН–Юніор Дослідник”»

НЦ “МАНУ” буде проведено  вебінар «Дотримання правил академічної доброчесності під час проведення Всеукраїнського інтерактивного конкурсу “МАН–Юніор Дослідник”» 29 березня з 13.00 до 16.30.
До участі у вебінарі запрошуються учні 7–10 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти та їх наукові керівники.

Детальніше про захід сайті НЦ “МАНУ” у розділі “Наукові івенти” за покликанням

Вебінар проходитиме у форматі онлайн на платформі «Zoom».

Для участі у вебінарі необхідно до 27 березня 2025 року заповнити реєстраційну анкету учасника за покликанням

Курс «Кібербезпека» (1)

Курс “Синтаксис сучасної української літературної мови”

Національний центр «Мала академія наук України» з 24 березня по 15 квітня 2025 року проведе курс з поглибленого вивчення української мови «Синтаксис сучасної української літературної мови» у межах Всеукраїнської лінгвістичної школи Малої академії наук.

Мета курсу – формування у вихованців практичних компетентностей, спрямованих на творчу й аналітичну діяльність у сфері синтаксису сучасної української літературної мови.

До участі запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти.

Формат навчання – дистанційний (онлайн – платформи «Zoom», «Google Classroom»)

Реєстрація до 20 березня 2025 року.

Курс «Кібербезпека»

Цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту»

Національним центром «Мала академія наук України» з 09 березня до 25 травня 2025 року буде проводитись цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту» в межах Всеукраїнського проєкту Дитячої академії «Футурум» для здобувачів освіти молодшого та середнього шкільного віку.
До участі запрошуються здобувачі освіти 3–7 класів закладів загальної середньої освіти.
Для реєстрації необхідно до 07 березня заповнити онлайн анкету за покликанням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн за допомогою сервісу «Zoom (посилання буде надіслане учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). «Захоплива географія» проходитиме щонеділі (14:30‒15:30), «Онлайн-лекції з астрономії і космонавтики» – щонеділі (17:00‒18:00).
Курс «Кібербезпека» (3)

Спецкурс “Кейси з формування компетентності підприємливості та фінансової грамотності у здобувачів освіти”

Запрошуємо педагогічних працівників до спецкурсу “Кейси з формування компетентності підприємливості та фінансової грамотності у здобувачів освіти” розширити палітру тематичного методичного інструментарію, апробувати можливі нові викладацькі ролі, посилити власну фінансову культуру й практичні життєві навички, ознайомитися зі способами формування однієї з важливих ключових компетентностей учнів засобами окремих навчальних предметів.
Разом із тим, традиційно надихатимемо колег ідеями красивого цифрового дизайнування активностей, тем та курсів.
5 інтерактивних занять.
Сертифікат про підвищення кваліфікації НЦ “МАНУ” (15 год. / 0,5 кредиту ЄКТС
Розлога інформація про подію та реєстрація
Курс «Кібербезпека» (2)

Професія психолога: чому актуальна та як стати?

Лабораторія “Культурної освіти та гуманітарних дисциплін” Національного центру “Мала академія наук” продовжує 3 сезон фахових студій «Професійний тест-драйв для підлітків».

Цього разу пропонуємо вам поринути у сферу професії психолога щоби разом із запрошеною спікеркою дізнатися детально про те, з чого починати кар’єру, де навчатися, можливі сфери працевлаштування та інші важливі моменти пов’язані із фахом!
Тема зустрічі №1 – «Професія психолога: чому актуальна та як стати?»
Спікерка: Вікторія Коновал, сертифікована психологиня та фахівчиня з когнітивно-поведінкової терапії (КПТ).
Коли – 11 березня (у разі непередбачуваних обставин, повідомимо вам на мейл).
Час – 18.00-19.30
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас (наприкінці анкети можна обрати опцію перейти у клас).
Про що ця зустріч:
  • чому професія актуальна (особливо зараз) ;
  • чим займається психолог;
  • як ним стати (де навчатися);
  • де можуть працювати психологи;
  • що потрібно щоби стати хорошим фахівцем
  • ваше запитання до фахівчині.
Реченець для реєстрації – 10 березня 18.00.
Зареєстрованим учасникам 11 березня 2025 року надійде запрошення до участі на електронні адреси, зазначені в реєстраційній анкеті.
Нагадуємо, що проєкт орієнтований на підлітків 14-17 років.
Курс «Кібербезпека» (1)

Історичний дискусійний клуб

Національний центр «Мала академія наук України» пропонує долучитися до   історичного дискусійного клубу в межах Відкритої освітньої  лабораторії.
Зустріч історичного дискусійного клубу буде присвячена темі «Українські збройні формування 1917-1921 років».
Про що: аналіз здобутків  українських збройних формувань 1917-1921 років та викликів, з якими вони стикались, обговорення військових і політичних завдань, які постали після завершення Першої світової війни перед Україною, специфіка формування військових структур, оцінка діяльності найвпливовіших воєначальників та їхнього внеску, вплив міжнародних акторів на хід військових подій, уроки, які можна винести з військового досвіду 1917-1921 років для сучасної української оборонної стратегії.
Для кого: для здобувачів освіти 8-11 класів
Коли: 20 березня 2025 року, 18:00
Формат проведення: онлайн
Участь:  безоплатна  
Курс «Кібербезпека»

Практикум «ІнфоPRO: ти в інформаційному просторі»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує здобувачів освіти 3–18 років до практикуму «ІнфоPRO: ти в інформаційному просторі», який відбудеться в дистанційному форматі з 17-28 березня 2025 року.
Програма практикуму передбачає 6 практичних занять, у межах яких учасники:
формуватимуть знання та навички у сфері медіаграмотності,
розвиватимуть вміння критично оцінювати інформацію та безпечно поводитися в сучасному інформаційному просторі,
тренуватимуть критичне й аналітичне мислення, пошуково-дослідницькі уміння та корисні життєві soft skills.
Розлога інформація про подію у формі реєстрації
Курс «Кібербезпека»

Інтерактивна лекція «Генетика нескорених: сила роду Лесі Українки»

Запрошуємо педагогів та здобувачів освіти до інтерактивної лекції «Генетика нескорених: сила роду Лесі Українки» у межах культурологічної вітальні «Постать. На тлі доби».
Кульвітальня про дух незламності та рід, що виховав борчиню (до дня її народження).
Чи могли ви уявити, що Леся Українка зростала в середовищі, де книжки, дискусії про долю України та боротьба за правду були частиною буденного життя?
Приходьте на лютневу зустріч, присвячену постаті Лесі Українки та її родині – осередку сили, інтелекту та національної свідомості. Поринемо у світ, де формувалася майбутня поетеса, яка своїм модерним відважним словом надихала цілі покоління.
 Подія відбудеться онлайн
28 лютого / 17.00 – 19.00 /
на платформі Zoom
Курс «Кібербезпека» (1)

Практикум «Екологічна комунікація для життя в порозумінні»

Запрошуємо здобувачів освіти 13-18 років до практикуму «Екологічна комунікація для життя в порозумінні», який відбудеться онлайн з 17 лютого по 14 березня 2025 року.
– Як говорити, щоб тебе чули і розуміли?
– Як чути і розуміти себе? Як чути і розуміти інших?
– Які є способи порозумітися? Як попередити / вирішувати конфлікт?
– Як регулювати свої психоемоційні стани? Як бути в ресурсі?
– Як успішно взаємодіяти на основі поваги та різноманіття у динамічно-мінливому світі?

У межах практикуму учасники формуватимуть та поглиблюватимуть знання про успішні моделі комунікації й діалогічне спілкування, асертивну поведінку й емоційний інтелект, командну співпрацю та соціальну взаємодію, тренуватимуть резильєнтність, розвиватимуть критичне й аналітичне мислення, пошуково-дослідницькі уміння, корисні м’які навички.

Деталі програми події та реєстрація

Курс «Кібербезпека»

Вебінар «Штучний інтелект як інструмент інформаційного впливу: можливості та загрози».

Національний центр “Мала академія наук України” запрошує освітян на вебінар «Штучний інтелект як інструмент інформаційного впливу: можливості та загрози».

Штучний інтелект змінює інформаційний простір — від створення контенту до впливу на суспільну думку. Як він використовується для маніпуляцій? Які ризики та можливості відкриває для освіти? І головне — як навчити учнів критично мислити в епоху ШІ?

Говоритимемо про актуальність медіазнань/вмінь, практикуватимемо цінні навички критичного аналізу інформації та захисту від маніпуляцій.

Зустрічаємося на платформі Zoom :
25 лютого / 17.00-20.00

Деталі події та реєстрація

Курс «Кібербезпека»

Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025»

15-16 березня 2025 року відбудеться Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025» який проводить Державний університет «Київський авіаційний інститут» у співпраці з КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді».  Мета:  об’єднати комп’ютерні проекти, робототехніку та хакатон, зібрати молодих ентузіастів, які цікавляться IT-сферою, синергія найталановитішої молоді ІТ з України та світу, просування професійної досконалості, сприяння міжкультурному діалогу. В рамках конкурсу відбувається відбір учасників Світового фіналу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX» м. Бухарест, Румунія.
Запрошуємо до участі:
учнівську молодь віком 7-18 років:
·         здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти;
·         здобувачів освіти закладі професійної (професійно-технічної) освіти;
·         здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти;
студентство 17-23 роки у напрямок Хакатон:
·         здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти;
·         здобувачів освіти закладів вищої освіти;
Для участі у змаганні необхідно представити власні завершені проєкти з програмування, апаратного управління, короткометражного фільму, комп’ютерного мистецтва за напрямком «Конкурс проєктів», авторські моделі роботів за напрямком «Конкурс роботів», та виконати завдання з кодування за напрямком «Хакатон». Реєстрація учасників триватиме до 23:59 20 лютого 2025 року, за посиланням
Переможці змагань отримають призи та подарунки від організаторів та партнерів заходу. Всі учасники та педагогічні керівники отримають сертифікати про участь. Відповідно до умов проведення кращі проєкти, яких визначить журі, отримають право представляти Україну у Світовому фіналі у м. Бухарест, Румунія 22-26 травня 2025 року.