Національним центром «Мала академія наук України» з 13 по 26 січня 2025 р. буде проведено спецкурс для педагогів “Обробка та аналіз супутникових знімків на платформі Google Earth Engine”.
Це спецкурс для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти, зокрема керівників гуртків природничого профілю, учителів / викладачів природничих дисциплін. Спецкурс допоможе сформувати компетентності у галузі природничих наук, а саме йтиметься про аналіз космічних знімків на платформі Google Earth Engine в освітніх і наукових цілях.* Дати проведення спецкурсу: 13-26 січня 2025 року (підсумкова конференція — 26 січня 2025 року).
* Форма навчання: дистанційно (платформа Zoom).
* Спецкурс складається з 10 занять: протягом двох тижнів по одному заняттю на день (лекція + практична).
* Графік занять буде надіслано на Вашу пошту, яку Ви вказали при реєстрації. Орієнтовний час проведення занять – 15:00-17:00.
* Графік занять буде надіслано на Вашу пошту, яку Ви вказали при реєстрації. Орієнтовний час проведення занять – 15:00-17:00.
* По завершенню спецкурсу учасникам буде надіслано сертифікат про успішне завершення спецкурсу тривалістю 45 годин/1,5 ЄКТС. Також учасники отримають друковані навчальні матеріали.
* Умовою успішного завершення спецкурсу є здача щонайменше 8 із 10 практичних робіт, а також захист дослідницького проєкту.
Реєстрація триває до 10 січня 2025 року.
Детальніше про курс:
- Під час навчання учасники ознайомляться з можливостями обробляння та аналізу супутникових знімків на хмарній платформі Google Earth Engine (GEE). Це одна з найпотужніших веб-платформ, яка поєднує в собі геоінформаційні інструменти та дані дистанційного зондування Землі.
- Освітяни навчаться працювати з різними тематичними даними дистанційного зондування Землі у видимому та радіолокаційному діапазоні для оцінювання стану рослинності на полях, змін лісового масиву, моніторингу паводків тощо.
- Учасники зможуть:
створювати мапи в GEE на основі геоданих; візуалізувати дані у вигляді анімацій та створювати статистичні графіки; використовувати мову програмування JavaScript для обробляння й аналізу геоінформаційних даних; розробляти користувацькі інтерфейси та інтерактивні застосунки.