Всеукраїнський конкурс молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA» – це щорічне інтелектуальне змагання, метою проведення якого є пошук і підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, створення умов для презентації молодіжних проєктів, які спрямовані на розв’язання проблем безпеки людини, забезпечення здорового навколишнього середовища та дозволяють досягти нового рівня розвитку технологічного прогресу.
Цього року конкурс проходив у форматі постерного захисту в режимі онлайн. Для представлення проєктів учасникам надавалось до 5 хвилин, для відповідей на запитання журі – від 7 до 10 хвилин.
Команда учнів-членів Чернігівського територіального відділення Малої академії наук України у фінальному етапі конкурсу презентувала науково-технічні проєкти в номінаціях «Стійкий життєвий простір» і «Нові матеріали та нанотехнології».
У роботі «Альтернативний екологічний засіб для правил прання білих бавовняних тканин» учениця 8 класу Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Шовкова Софія довела, що прання можливе і за допомогою природної сировини та простих засобів, які є екологічно чистими, безпечними і наявними в господарстві кожної родини. Юна дослідниця продемонструвала, що мильний засіб з муки плодів гіркокаштану звичайного та соди підходить для прання всіх видів тканин.
Предметом дослідження учениці 11 класу Городнянського ліцею № 2 Бойко Юлії стали будівельні матеріали за різних температур середовища. У проєкті «Теплоізоляційні властивості будівельних матеріалів» дівчина дослідила теплоізоляційні властивості гіпсокартону, пінопласту, пінополістеролу та мінеральної вати на основі теплореновації свого закладу загальної середньої освіти.
Проєкт учня 9 класу Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 35 Молчанова Івана присвячений дослідженню новітніх геоматеріалів. Дев’ятикласник дослідив сучасний стан стародавніх белігеративних ландшафтів міста Чернігова, масштаби їх руйнувань та фактори, які призвели до цього явища. Юний дослідник проаналізував новітні геоматеріали і технології, які можна використовувати для зміцнення ґрунту на схилах та укосах з метою збереження та захисту ландшафтів.
Шовкова Софія, Бойко Юлія та Молчанов Іван, беручи участь у Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA», набули досвіду роботи над проєктами науково-технічного спрямування, реалізували свої творчі здібності та отримали дипломи учасників і подарунки від організаторів заходу.
Висловлюємо слова вдячності науковим керівникам конкурсантів Деревинській Ларисі Валеріївні – учителю Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, Коломійцю Сергію Володимировичу – учителю фізики КЗ «Городнянський ліцей № 2» і Павленко Юрію Степановичу – учителю історії та географії Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 35.
Бажаємо юним дослідникам та їх науковим керівникам подальших успіхів!