Міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі,

Міжнародний конкурс “Ecoview”

 Від 15 травня 2025 року за підтримки міжнародних партнерів Малої академії наук України стартував Міжнародний конкурс “Ecoview”! 

 
Метою проведення Конкурсу є популяризація знань з екології, географії, дистанційного зондування Землі та суміжних галузей науки, підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України, а також налагодження міжнародної комунікації сприяти обміну знаннями, а також транскордонному та міжсекторальному співробітництву у сфері дистанційного моніторингу Землі та захисту довкілля.
Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти та вихованців (слухачів) закладів позашкільної освіти віком 14-18 років.
Головна умова – використати в проєктній конкурсній роботі дані дистанційного зондування Землі (супутникові знімки).
Робоча мова проведення конкурсу – англійська. 
 
Реєстрація у Конкурсі за посиланням
Реєстрація триватиме від 15 травня 2025 року до 31 жовтня 2025 року. Також до 31 жовтня 2025 року ми очікуємо роботи учасників, які потрібно надіслати на адресу
Фінал конкурсу заплановано на 5 грудня 2025 року в режимі онлайн-конференції.
Більше інформації про конкурс – на сайті Малої академії наук України
Детальні умови проведення конкурсу і вимоги до змісту і оформлення конкурсних робіт доступні за покликаннням
Для всіх зареєстрованих учасників та зацікавлених осіб у вересні 2025 р. буде проведено навчальні онлайн-вебінари з використанням платформи ZOOM, де ми розповімо про як про умови конкурсу, вимоги до оформлення робіт і критерії оцінювання конкурсних робіт учасників, так і надамо огляд інформаційних ресурсів та інструментів, що можуть бути використані в роботах. Покликання буде розіслано на адреси, зазначені при реєстрації учасників.
Міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі,

Міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі

НЦ “МАНУ” оголошує про початок реєстрації на Міжнародну літню школу з дистанційного зондування Землі, яка відбудеться 02-09 червняонлайн на платформі Zoom.

На онлайн школу запрошують учнів 7-11 класу, які мають середній рівень володіння англійського мовою (B1 і вище), мають бажання дослідити нашу планету за допомогою супутникових знімків та познайомитись зі своїми молодшими колегами з різних куточків світу. На практичних занять школи, учні навчаться працювати на різних доступних платформах (Copernicus Browser, Google My Maps, NASA Giovanni, NASA Worldview, NASA Firms) та досліджувати актуальні теми у сфері природничих наук – виверження вулканів, забруднення атмосфери, лісові пожежі та багато іншого!

Робоча мова заходу та всі надані матеріали будуть англійською мовою. Участь у події безкоштовна. Заняття проводяться онлайн з 15 по 17 год (за київським часом).
Дедлайн реєстрації – 31 травня. Посилання на реєстраційну форму тут
Після реєстрації, підтвердженим учасникам прийде лист із Zoom посиланням на заняття школи та детальною програмою проведення заходу.
Спецкурс Математика в мистецтві

Анонс заходів на травень від лабораторії математичних наук НЦ “МАНУ”

Лабораторія математичних наук НЦ МАНУ  анонсує два заходи для педагогічних працівників закладів освіти, зокрема керівники гуртків математичного профілю та вчителі/викладачі математики

Спецкурс “Математика в мистецтві” 

онлайн
з 15 травня по 12 червня 2025
5 занять, щочетверга з 18:00 до 19:30
запис лекцій буде надано учасникам курсу
можливість отримати сертифікат підвищення кваліфікації на 15 годин
участь безкоштовна
Семінар – практикум “Математичний експеримент як інструмент розвитку мислення”
офлайн
де саме: Науково-освітній простір «Музей математики «КУБОЇД»0
м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 1 будівля павільйону № 3 (літера «В»)
одноденний семінар  17 / 18 / 24 / 25 травня (необхідно вибрати один з днів)
участь безкоштовна
Зверніть увагу, кількість місць обмежена
Спецкурс Математика в мистецтві (1)

Урок Освітнього центру Верховної Ради України

о 09 травня 2025 року о 14:00 годині Освітній центр Верховної Ради України проводить масштабний просвітницький онлайн-захід,
присвячений Дню Європи.
Метою заходу є висвітлення історії становлення Європейського Союзу, його основних етапів розвитку, цінностей та цілей, а також значення доєднання України до європейської родини. Також під час заходу буде унаочнено нерозривний зв’язок нашої країни з європейською спільнотою та акцентовано на нашій взаємопідтримці, а запрошені поважні гості поділяться своїм баченням зазначеної тематики.
Наприкінці події відбудеться інтерактивна вікторина, переможець якої отримає приз.

Реєстрація класами

Індивідуальна реєстрація

20250501 103459

Телеміст «Машина часу у центрі Європи: як технології допомагають вченим відтворювати народження Всесвіту»

Вітаємо і запрошуємо до онлайн реєстрації для участі в телемості на тему «Машина часу у центрі Європи: як технології допомагають вченим відтворювати народження Всесвіту», який  з`єднає Київ (Національний Центр «Мала академія наук України») та Женеву (Європейська організація ядерних досліджень – ЦЕРН) з обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» Чернігівської обласної ради та Національним університетом “Чернігівська політехніка”.

Телеміст проходитиме 23 травня 2025 року, початок о 15:00 за Києвом.   Гугл-форма для онлайн реєстрації відкрита за посиланням

Спікерка: Валерія Лукашенко – Ph.D., одна з досвідчених молодих українських вчених у галузі фізики високих енергій; науковиня Університету Цюріха (Швейцарія), яка успішно бере участь в дослідженнях ЦЕРН і активно  допомагає Україні в часи війни шляхом  благодійної участі в онлайн-заходах на підтримку освітян нескореної України.

Ми вирушимо у наукову подорож до Великого адронного колайдера (ВАК) — найбільшого наукового пристрою у світі, який знаходиться на кордоні Швейцарії та Франції. ВАК допомагає вченим вивчати таємниці матерії, відтворюючи умови, в яких перебував Всесвіт у перші миті свого існування.      Ви дізнаєтесь, як працює колайдер, як він розганяє частинки до швидкості світла і що саме досліджують науковці. Особливу увагу буде приділено детекторам — величезним “фотокамерам”, які фіксують і записують результати зіткнень частинок. Ми з’ясуємо, як працюють трекінгові детектори, що дозволяють “бачити” сліди, які залишають частинки, подібно до відбитків на снігу. Ці технології дають змогу дослідити найменші “цеглинки” матерії і краще зрозуміти закони природи.

Модератори: Олександр Юров – Ph.D.,  провідний фахівець Національного центру “Мала академія наук України”, голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні; Анатолій Приступа – проректор з наукової роботи Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат технічних наук, доцент, Наталія Немикіна – заступник директора з навчально-методичної роботи обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» Чернігівської обласної ради.

Приєднуйтесь до нас!

Знання — то сила!

Разом – до Перемоги!

Курс «Кібербезпека»

Міжнародний чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації

02-13 червня 2025 року КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді» у співробітництві з Державним університетом «Київський авіаційний інститут», Маріупольським державним університетом та партнерами проведе – Міжнародний чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації.  Мета заходу – всебічна підтримка обдарованої учнівської молоді України та світу за напрямком кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF)  та захисту інформації.
Запрошуємо до участі учнівську молодь віком 13-18 років:
• здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти,
• здобувачів освіти закладі професійної освіти,
• здобувачів освіти фахових коледжів,
• студентів університетів (1 курс)
Для участі у змаганні учасники повинні зареєструватись та мати базові навички з зазначених напрямків та галузей.  Реєстрація на участь триватиме до 17 травня 2025 року. За посиланням:
Для учасників з України
 Для учасників з інших країн
Переможці змагань отримають призи та подарунки від організаторів та партнерів заходу. Всі учасники отримають сертифікати про участь.
Курс «Кібербезпека»

Конкурс на виборчу тематику серед молоді

З метою залучення молоді (від 14 років) до вивчення теоретичних аспектів виборчого права, а також дослідження зарубіжного досвіду організації та проведення виборів, Центральною виборчою комісією проводиться конкурс на виборчу тематику серед молоді, який триватиме до 20 листопада 2025 року.
Умови конкурсу розміщено на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії за покликанням

Творчі роботи приймаються на конкурс до 31 липня 2025 року включно.

Курс «Кібербезпека»

Всеукраїнський конкурс “Патріотична Пасха героїчної України”

Конкурс триває з 1 березня по 30 квітня 2025 року.

Заявки приймаються до 23 год. 59 хв., 30 квітня 2025 року

Визначення переможців – 1 травня 2025 року

Оголошення результатів – 1 травня 2025 року

Розміщення електронних дипломів у ФБ до 5 травня 2025 року.

Детальна інформація про конкурс за покликанням

Курс «Кібербезпека» (1)

Клуб «НавКОЛОмислення: роздуми та діалоги»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 12-18 років долучитися до клубу “НавКОЛОмислення: роздуми та діалоги” та посилюватися у м’яких навичках через взаємодію та взаємонавчання.

Клуб “НавКОЛОмислення” це
🧠 спільнота мотивованих до (само)пізнання і (само)розвитку хлопців і дівчат;
🧠 екологічний простір для вільної думки і слова, пошуку і зростання, розуміння і сенсотворення;
🧠 тематичні зустрічі у форматі інтерактивних практичних занять;
🧠 тренування критичного, креативного, аналітичного мислення, філософського міркування, аргументації власної думки, майстерності мовлення, активного слухання, запитування, наукової дискусії та рефлексії;
🧠 розвиток емоційного інтелекту, уміння ефективної комунікації, командної співпраці, вирішення проблемних задач;
🧠 мережування та інтелектуальне приятелювання ровесників, для яких мислення є мистецтвом
🕣  Практичне інтерактивне заняття
«Архітектура довіри: на що здатні слова, або мистецтво чути і бути почутим»
відбудеться 26 квітня 2025 року / 17.00-20.00
Слова — це більше, ніж звук. Вони мають силу.  Можуть підтримати, зцілити, надихнути, або, навпаки, образити, відштовхнути, зруйнувати те, що будувалося роками.
Про що будемо говорити?
•  Про силу слів і те, як вони впливають на наше спілкування, стосунки та емоційний стан.
•  Про мову серця — ту, що не потребує крику, аби бути почутою.
•  Про те, чому іноді наші фрази стають не мостами до порозуміння, а радше мурами, що віддаляють?
Про що  дізнаємося?
•  Чому спілкування — це більше, ніж просто говорити?
•  Що таке ненасильницьке спілкування (ННС) і як воно допомагає розуміти себе та інших?
•  Як розпізнати емоції та потреби, що ховаються за нашими словами?
•  Як говорити відкрито — без звинувачень, але з гідністю та повагою?
•  Як створювати “мовні мости” навіть тоді, коли здається, що порозумітись неможливо?
Реєстрація триває до 26 квітня2025 року. Лист-відповідь надійде напередодні події.
Курс «Кібербезпека»

Курс «Біологічні задачі: молекулярна біологія, біохімія та генетика»

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2025 рік Національним центром «Мала академія наук України» у період з 15 квітня до 06 травня 2025 року буде проведено курс «Біологічні задачі: молекулярна біологія, біохімія та генетика» у межах Всеукраїнської біологічної школи.
До участі запрошують здобувачів освіти 9–11 класів закладів загальної середньої освіти.
На заняттях розглянуть методи розв’язування задач на фотосинтез, хемосинтез та обмін речовин в клітинах та тканинах; задачі на молекулярні основи спадковості; генетика: задачі на моногібридне, зворотнє та аналізуюче схрещування; задачі на неповне домінування (проміжне успадкування) моногібридного схрещування та дигібридне схрещування; закон незалежного успадкування не алельних генів; задачі на полігібридне схрещування та взаємодію не алельних генів; задачі на множинний алелізм, групи крові людини та плейотропію.
Для реєстрації необхідно до 14 квітня 2025 року заповнити онлайн анкету за посиланням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформах «Google Classroom» і «Zoom».
Заняття щовівторка та щочетверга о 17.00. Тривалість заняття 90 хв.