Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс “Нескорена. Незламана. Нездолана”
З 1 вересня по 31 жовтня буде проведено Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс “Нескорена. Незламана. Нездолана”.
До участі запрошуються учасники різноманітних вікових категорій.
Жанри для участі:
«ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО»
«ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО»
«ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» (ДУМ)
«ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО» (ОТМ)
«ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (інсценізації, вистави, монолог, діалог)
«МИСТЕЦТВО СЛОВА, ЩО ЗВУЧИТЬ» (вірш, проза)
«МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»
«ВІДЕОМИСТЕЦТВО» (ВМС)
«ФОТОМИСТЕЦВО» (ФТМ)
Детальна інформація за посиланням.
Цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту»
Національним центром «Мала академія наук України» з 22 вересня до 22 грудня 2024 року буде проводитись цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту» в межах Відкритої освітньої лабораторії (далі – курс). До участі запрошуються здобувачі освіти 3–7 класів закладів загальної середньої освіти. Для реєстрації необхідно до 20 вересня заповнити онлайн анкету за покликанням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн за допомогою сервісу «Zoom (посилання буде надіслане учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). «Захоплива географія» проходитиме щонеділі (14:30‒15:30),
«Онлайн-лекції з астрономії і космонавтики» – щонеділі (17:00‒18:00).
Докладну інформацію можна отримати за телефоном: 098 434 50 77 (Світлана Швець).
Онлайн-лекції «Просто про складне: наука дітям»
Національним центром “Мала академія наук України” у період з 01 жовтня до 24 грудня 2024 року буде проведено цикл онлайн-лекцій «Просто про складне: наука дітям» у межах Відкритої освітньої лабораторії (далі – цикл лекцій). До участі запрошуються здобувачі освіти 3-5 класів закладів загальної середньої освіти.
Для реєстрації необхідно до 1 жовтня 2024 р. заповнити онлайн-анкету за покликанням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom» (доступ до відповідного ресурсу буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації). Онлайн-лекцїї проходитимуть щовівторка (17.00-18.00). Програмою заходу передбачено інтерактивні лекції за різними науковими напрямами, ознайомлення із сучасними науковими досягненнями.
Детальна інформація за телефоном: (093) 511 39 33 (Олена ВЛАСЕНКО).
Практикум «Критичне осмислення джерел та історичні рефлексії»
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 9-11 класів до участі у практикумі «Критичне осмислення джерел та історичні рефлексії (на матеріалах 1914-1918 рр.)», який відбудеться з 16 по 27 вересня 2024 року в дистанційному форматі.
Практикум «Фінансова культура та критичне мислення»
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 8-11 класів до участі у практикумі «Фінансова культура та критичне мислення», який відбудеться з 01 по 31 жовтня 2024 року в дистанційному форматі в межах Всеукраїнських профільних шкіл МАН.
формування особистого бюджету та розумної ощадливої поведінки;
управління заощадженнями та інвестування;
формування податкової культури та культури благодійництва;
застосування правил платіжної безпеки з метою запобігання фінансовому шахрайству;
формування фінансової поведінки, яка корелюватиме із глобальними цілями сталого розвитку економіки;
аналітичного та критичного мислення, проєктної діяльності, рефлексії;
ефективної комунікації, командної співпраці, емоційного інтелекту, публічного виступу.
Всеукраїнська учнівська конференція з історії «СпІльноСТОРІЯ»
Національним центром “Мала академія наук України” 31 жовтня буде проведено Всеукраїнську учнівську конференцію з історії «СпІльноСТОРІЯ».
СпІльноСТОРІЯ 2024 – щорічна наукова конференція з історії для учнів. Тема конференції у 2024 році «Виміри війни: люди, території, ідентичності». СпІльноСТОРІЯ – це спільна наукова розмова про історію, учасників і творців минулого, обговорення історичних подій, явищ, їхніх наслідків, взаємодій та взаємовпливів історичних процесів у локальному вимірі та спільному світовому просторі.
Тематичні напрями конференції:
• Військові конфлікти у локальному та світовому вимірі
• Битви і військові кампанії від античності до сучасності
• Війна ідей: політичні та ідеологічні конфлікти
• Війна і технології
• Особистість та війна: вибір і долі
• Вимушені міграції: переселення у період війни
• Як війна формує ідентичність?
• Повсякденне життя в умовах війни
• «Досвід війни»: усноісторичні дослідження збройних конфліктів
• Історико-культурна спадщина в умовах збройних конфліктів
• Шляхи до миру: історичні приклади розв’язання конфліктів.
Для кого: для учнів 9-11 класів.
Для участі у конференції необхідно обрати один з тематичних напрямів конференції, підготувати доповідь (5-7 хв.), презентацію (10-12 слайдів) та до 25 жовтня заповнити анкету за покликанням.
Запрошуємо на навчання у гуртки нашого закладу в 2024/2025 навчальному році
З 29 серпня до 15 вересня 2024 року
триватиме набір учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Чернігова на безкоштовне навчання в позаурочний час
у гуртки Чернігівської МАН учнівської молоді за напрямами:
англійська мова;
українська мова;
українська література;
математика;
історія України;
інформаційно-телекомунікаційні системи та технології;
хімія та інші.
У гуртках закладу здобувачі освіти мають можливість поглибити знання з базових предметів, отримати навички науково-дослідницької роботи, підготуватися до складання НМТ/зовнішнього незалежного оцінювання та участі в різних інтелектуальних змаганнях.
Прийом заяв про зарахування до гуртків триватиме до 15 вересня 2024 року щодня з 8.30 до 17.00 (крім суботи, неділі)
за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 4а, каб. № 207. Перерва з 13.00 до 13.45.
Зарахування на навчання проводиться за заявою здобувача освіти та згодою одного з його батьків або особи, що їх замінює.
Заняття організовано в позаурочний час.
Чекаємо на зустріч!
ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: 67-47-90; 67-66-08
Всеукраїнський конкурс шкільних космічних експериментів SSEP
- навчитись планувати експеримент, як професійні вчені, з реальними обмеженнями, що накладаються експериментальним обладнанням, поточними знаннями і середовищем, в якій буде проводитися експеримент;
- підготувати офіційну дослідницьку пропозицію з дотриманням вимог письмового спілкування;
- отримати досвід проходження справжнього двоетапного процесу розгляду заявки на наукові дослідження;
- пройти професійний огляд безпеки польотів;
- взяти участь у науковій конференції та форумі (у Смітсонівському національному музеї авіації та космосу у Вашингтоні).
Курс “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”
Національний центр “Мала академія наук України” запрошує долучитися до курсу “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”.
Курс «Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів» — проєкт, який навчить аналізувати такі речові пам’ятки як монети, паперові гроші, нагородні відзнаки, герби, печатки, поштові марки, прапори тощо; розуміти причини їхньої появи, особливості використання у різні історичні періоди, специфіку локального поширення; допоможе осягнути їх джерельний потенціал для реконструкції практик політичних, соціальних і економічних відносин, суспільної комунікації, культурних і національних традицій.
II міжнародна практична конференція «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни»
Запрошуємо учнів та студентів взяти участь в II міжнародній практичній конференції «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни», яка відбудеться 31 жовтня 2024 р. під Патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО в онлайн-форматі.
Конференція має на меті сприяти активному обміну ідеями, висвітленню нових результатів досліджень та формуванню стратегій для фіксації втрат, подальшого збереження та відновлення культурної спадщини в умовах російсько-української війни, а також сформувати повагу до національної культури, прищепити почуття гідності та патріотизму, примножити та систематизувати знання про рідний край та його культуру, розвинути у молоді наукове, критичне мислення, навички дослідницької діяльності.
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Конференція працюватиме за напрямами:
― ЮНЕСКО та Україна: напрями взаємодії в галузі культурної спадщини;
― втрати нерухомої культурної спадщини: історія та стан зруйнованих пам’яток;
― музеї в період російсько-української війни: загрози та способи збереження, формати діяльності.
Для участі в конференції необхідно до 10 жовтня 2024 р. надіслати заявку та тези до збірника на електронну адресу оргкомітету method_department_kman@ukr.net.
За основними напрямами роботи конференції планується видання збірки тез доповідей учасників, передбачено вручення сертифіката учасника Конференції, кращі доповідачі будуть відзначені дипломами, а їх наукові керівники нагороджуватимуться подяками.
Контактна особа: Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна, 067 707 87 62.
Детальна інформація за покликанням.