епнргошл (2)

Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс “Нескорена. Незламана. Нездолана”

З 1 вересня по 31 жовтня буде проведено Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс “Нескорена. Незламана. Нездолана”.

До участі запрошуються учасники різноманітних вікових категорій.

Жанри для участі:

«ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО»

«ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО»

«ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» (ДУМ)

«ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО» (ОТМ)

«ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (інсценізації, вистави, монолог, діалог)

«МИСТЕЦТВО СЛОВА, ЩО ЗВУЧИТЬ» (вірш, проза)

«МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»

«ВІДЕОМИСТЕЦТВО» (ВМС)

«ФОТОМИСТЕЦВО» (ФТМ)

Детальна інформація за посиланням.

епнргошл (2)

Цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту»

Національним центром «Мала академія наук України» з 22 вересня до 22 грудня 2024 року буде проводитись цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту» в межах Відкритої освітньої лабораторії (далі – курс). До участі запрошуються здобувачі освіти 3–7 класів закладів загальної середньої освіти. Для реєстрації необхідно до 20 вересня заповнити онлайн анкету за покликанням

Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн за допомогою сервісу «Zoom (посилання буде надіслане учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). «Захоплива географія» проходитиме щонеділі (14:30‒15:30),

«Онлайн-лекції з астрономії і космонавтики» – щонеділі (17:00‒18:00).

Докладну інформацію можна отримати за телефоном: 098 434 50 77 (Світлана Швець).

 

епнргошл (1)

Онлайн-лекції «Просто про складне: наука дітям»

Національним центром “Мала академія наук України” у період з 01 жовтня до 24 грудня 2024 року буде проведено цикл онлайн-лекцій «Просто про складне: наука дітям» у межах Відкритої освітньої лабораторії (далі – цикл лекцій). До участі запрошуються здобувачі освіти 3-5 класів закладів загальної середньої освіти.

Для реєстрації необхідно до 1 жовтня 2024 р. заповнити онлайн-анкету за покликанням

Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom» (доступ до відповідного ресурсу буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації). Онлайн-лекцїї проходитимуть щовівторка (17.00-18.00). Програмою заходу передбачено інтерактивні лекції за різними науковими напрямами, ознайомлення із сучасними науковими досягненнями.

Детальна інформація за телефоном: (093) 511 39 33 (Олена ВЛАСЕНКО).

епнргошл (1)

Практикум «Критичне осмислення джерел та історичні рефлексії»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 9-11 класів до участі у практикумі «Критичне осмислення джерел та історичні рефлексії (на матеріалах 1914-1918 рр.)», який відбудеться з 16 по 27 вересня 2024 року в дистанційному форматі.

Програма практикуму передбачає інтерактивні лекції та воркшопи, в межах яких учасники розвиватимуть і тренуватимуть навички:
опрацювання, дослідження, аналізу, інтерпретації та осмислення історичної джерельної бази (тексти, світлини, візуалізації, відео);
наукових пошуків та міркувань, прочитання, порівняння та співставлення історичних джерел;
формулювання проблемних запитань, логічних висновків, власного висловлювання, аргументації, ведення діалогу та дискусії;
аналітичного та критичного мислення, рефлексії;
ефективної комунікації, командної співпраці, емоційного інтелекту, публічного виступу.
Детальна інформація та реєстрація за покликанням.
епнргошл

Практикум «Фінансова культура та критичне мислення»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 8-11 класів до участі у практикумі «Фінансова культура та критичне мислення», який відбудеться з 01 по 31 жовтня 2024 року в дистанційному форматі в межах Всеукраїнських профільних шкіл МАН.

🔰 Програма практикуму передбачає інтерактивні лекції та воркшопи, в межах яких учасники розвиватимуть і тренуватимуть навички:
особистої мотивації та цілепокладання для задоволення власних потреб та досягнення фінансових цілей;
формування особистого бюджету та розумної ощадливої поведінки;
управління заощадженнями та інвестування;
формування податкової культури та культури благодійництва;
застосування правил платіжної безпеки з метою запобігання фінансовому шахрайству;
формування фінансової поведінки, яка корелюватиме із глобальними цілями сталого розвитку економіки;
аналітичного та критичного мислення, проєктної діяльності, рефлексії;
ефективної комунікації, командної співпраці, емоційного інтелекту, публічного виступу.
Зареєструватися можна за покликанням
епнргошл (1)

Всеукраїнська учнівська конференція з історії «СпІльноСТОРІЯ»

Національним центром “Мала академія наук України” 31 жовтня буде проведено Всеукраїнську учнівську конференцію з історії «СпІльноСТОРІЯ».

СпІльноСТОРІЯ 2024 – щорічна наукова конференція з історії для учнів. Тема конференції у 2024 році «Виміри війни: люди, території, ідентичності». СпІльноСТОРІЯ – це спільна наукова розмова про історію, учасників і творців минулого, обговорення історичних подій, явищ, їхніх наслідків, взаємодій та взаємовпливів історичних процесів у локальному вимірі та спільному світовому просторі.

Тематичні напрями конференції:

• Військові конфлікти у локальному та світовому вимірі
• Битви і військові кампанії від античності до сучасності
• Війна ідей: політичні та ідеологічні конфлікти
• Війна і технології
• Особистість та війна: вибір і долі
• Вимушені міграції: переселення у період війни
• Як війна формує ідентичність?
• Повсякденне життя в умовах війни
• «Досвід війни»: усноісторичні дослідження збройних конфліктів
• Історико-культурна спадщина в умовах збройних конфліктів
• Шляхи до миру: історичні приклади розв’язання конфліктів.

Для кого: для учнів 9-11 класів.

Для участі у конференції необхідно обрати один з тематичних напрямів конференції, підготувати доповідь (5-7 хв.), презентацію (10-12 слайдів) та до 25 жовтня заповнити анкету за покликанням.

 

Ковер 2

Запрошуємо на навчання у гуртки нашого закладу в 2024/2025 навчальному році

З 29 серпня до 15 вересня 2024 року

триватиме набір учнів  9-11 класів закладів  загальної середньої освіти м. Чернігова на безкоштовне навчання в позаурочний час

у гуртки Чернігівської МАН учнівської молоді за напрямами:

англійська мова;

українська мова;

українська література;

математика;

історія України;

інформаційно-телекомунікаційні системи та технології;

хімія та інші.

У гуртках закладу здобувачі освіти мають можливість поглибити знання з базових предметів, отримати навички науково-дослідницької роботи, підготуватися до складання НМТ/зовнішнього незалежного оцінювання та участі в різних інтелектуальних змаганнях.

Прийом заяв про зарахування до гуртків триватиме до 15 вересня 2024 року щодня з 8.30 до 17.00 (крім суботи, неділі)

за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 4а, каб. № 207.  Перерва з 13.00 до 13.45.

Зарахування на навчання проводиться за заявою здобувача освіти та згодою одного з його  батьків або особи, що їх замінює.

Заняття організовано в позаурочний час.

Чекаємо на зустріч!

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: 67-47-90; 67-66-08

епнргошл (1)

Всеукраїнський конкурс шкільних космічних експериментів SSEP

Національний центр «Мала академія наук України» оголошує про початок проведення чергового Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) у 2024 році!
SSEP – це комплексна програма з розвитку наукової та STEM-освіти, яка націлена на виховання нового покоління науковців та винахідників. Переможці конкурсу отримають унікальну можливість відправити міні-лабораторії з дослідження мікрогравітації на міжнародну космічну станцію (МКС) на кораблі SpaceX Dragon з майданчику 39A космічного центру Кеннеді NASA у штаті Флорида, США. 
До участі у Всеукраїнському відборі запрошуються школярі 7-11 класів, які обʼєднуються у групи 2-5 учасників, а також вчителі та викладачі біології, хімії та фізики зацікавлені у менторстві командних проєктів
В результаті участі у SSEP школярі отримують можливість: 
  • навчитись планувати експеримент, як професійні вчені, з реальними обмеженнями, що накладаються експериментальним обладнанням, поточними знаннями і середовищем, в якій буде проводитися експеримент;
  • підготувати офіційну дослідницьку пропозицію з дотриманням вимог письмового спілкування;
  • отримати досвід проходження справжнього двоетапного процесу розгляду заявки на наукові дослідження;
  • пройти професійний огляд безпеки польотів;
  • взяти участь у науковій конференції та форумі (у Смітсонівському національному музеї авіації та космосу у Вашингтоні).
Як взяти участь? 
Для участі у Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів SSEP зацікавлені заклади загальної середньої освіти (школа, ліцей, гімназія тощо) мають заповнити реєстраційну форму, вказавши координатора проєкту; класи, в яких планується реалізація програми; мотиваційний лист, який описує потребу використання нової методики у закладі освіти. Звертаємо Вашу увагу, що кількість місць в конкурсі обмежена. Рішення про участь закладу освіти в конкурсі прийматиметься експертною комісією програми SSEP в Україні.
Відібрані заклади освіти проходитимуть професійне навчання для координаторів та вчителів-фасилітаторів від американських авторів програми. За результатами навчання педагоги отримують сертифікат, що підтверджує оволодіння інструментами методики. Реєстрація та навчання відбуватиметься протягом вересня 2024 року. 
Заклади освіти, що братимуть участь в конкурсі, залучатимуть здобувачів освіти до створення дослідницьких експериментів в межах навчального процесу протягом вересня-жовтня 2024 року. 
Команда/команд переможців будуть оголошені у грудні 2024 року.
В рамках проведення Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP буде проведено Конкурс нашивок в період з грудня 2024 року по березень 2025 року.
Реєстрація закладів освіти буде відкрита по 2 вересня 2024 року включно за наступним  покликанням
епнргошл (1)

Курс “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”

Національний центр “Мала академія наук України” запрошує долучитися до курсу “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”.

Курс «Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів» — проєкт, який навчить аналізувати такі речові пам’ятки як монети, паперові гроші, нагородні відзнаки, герби, печатки, поштові марки, прапори тощо; розуміти причини їхньої появи, особливості використання у різні історичні періоди,  специфіку локального поширення; допоможе осягнути їх джерельний потенціал для реконструкції  практик політичних, соціальних і економічних відносин, суспільної комунікації, культурних і національних традицій.

Для кого: для здобувачів освіти 8-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти
Коли: 23 вересня – 21 жовтня 2024 року
Заняття щопонеділка о 17.00 
Формат проведення: онлайн, за допомогою сервісів  Zoom та Google Classroom
Лекторка: Казакевич Ольга Михайлівна – завідувачка лабораторії історичних наук Національного центру «Мала академія наук України», докторка історичних наук, професорка
Участь:  безоплатна .
Реєстрація за покликанням
епнргошл

II міжнародна практична конференція «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни»

Запрошуємо учнів та студентів взяти участь в II міжнародній практичній конференції «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни», яка відбудеться 31 жовтня 2024 р. під Патронатом Національної  комісії України у справах ЮНЕСКО в онлайн-форматі.

Конференція має на меті сприяти активному обміну ідеями, висвітленню нових результатів досліджень та формуванню стратегій для фіксації втрат, подальшого збереження та відновлення культурної спадщини в умовах російсько-української війни, а також сформувати повагу до національної культури, прищепити почуття гідності та патріотизму, примножити та систематизувати знання про рідний край та його культуру, розвинути у молоді наукове, критичне мислення, навички дослідницької діяльності.

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Конференція працюватиме за напрямами:

―      ЮНЕСКО та Україна: напрями взаємодії в галузі культурної спадщини;

―      втрати нерухомої культурної спадщини: історія та стан зруйнованих пам’яток;

―      музеї в період російсько-української війни: загрози та способи збереження, формати діяльності.

Для участі в конференції необхідно до 10 жовтня 2024 р. надіслати заявку та тези  до збірника на електронну адресу оргкомітету method_department_kman@ukr.net.

За основними напрямами роботи конференції планується видання збірки тез доповідей учасників, передбачено вручення сертифіката учасника Конференції, кращі доповідачі будуть відзначені дипломами, а їх наукові керівники нагороджуватимуться подяками.

Контактна особа: Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна, 067 707 87 62.

Детальна інформація за покликанням.