комп

Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025»

15-16 березня 2025 року Національний авіаційний університет  у співпраці з КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді» проведе – Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025».

Мета:  об’єднати комп’ютерні проекти, робототехніку та хакатон, зібрати молодих ентузіастів, які цікавляться IT-сферою, синергія найталановитішої молоді ІТ з України та світу, просування професійної досконалості, сприяння міжкультурному діалогу. В рамках конкурсу відбувається відбір до участі у Світовому фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX» м. Бухарест, Румунія. (World Final International computer project contest “INFOMATRIX”).

Для участі у змаганні учасники повинні представити власні завершені проєкти в галузі інформаційних технологій, програмування, апаратного управління, робототехніки. Подача заявок на участь триватиме до 00:00 16 лютого 2025 року. Реєстрація за посиланням

спецкурс

Спецкурс «Фізичні та хімічні властивості розчинів»

 Національним центром «Мала академія наук України» у період з 22 листопада до 18 грудня 2024 року буде проведено спецкурс «Фізичні та хімічні властивості розчинів» у межах Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН. Освітянська» у дистанційній формі (онлайн).

На заняттях слухачі спецкурсу удосконалять методичні та предметні компетентності в галузі природничих наук, зокрема, з хімії. Поглиблять уміння пояснювати теоретичне підґрунтя даної теми та опанують методику навчання розв’язування задач різної складності за тематикою спецкурсу.
До участі запрошуються педагогічні працівники закладів освіти, зокрема керівники гуртків природничого профілю і вчителі хімії. 
Для реєстрації необхідно до 22 листопада 2024 року заповнити онлайн анкету за покликанням
Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025»

15-16 березня 2025 року Національний авіаційний університет* у співпраці з КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді» проведе – Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025».  Мета:  об’єднати комп’ютерні проекти, робототехніку та хакатон, зібрати молодих ентузіастів, які цікавляться IT-сферою, синергія найталановитішої молоді ІТ з України та світу, просування професійної досконалості, сприяння міжкультурному діалогу. В рамках конкурсу відбувається відбір до участі у Світовому фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX» м. Бухарест, Румунія. (World Final International computer project contest “INFOMATRIX”).

Для участі у змаганні учасники повинні представити власні завершені проєкти в галузі інформаційних технологій, програмування, апаратного управління, робототехніки. Подача заявок на участь триватиме до 00:00 16 лютого 2025 року. Реєстрація за посиланням

Переможці змагань отримають призи та подарунки від організаторів та партнерів заходу. Всі учасники та педагогічні керівники отримають сертифікати про участь. Відповідно до умов проведення кращі проєкти отримають право представляти Україну у Світовому фіналі у м. Бухарест, Румунія 22-26 травня 2025 року.

Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Лекція “Фізіологія сну: Чому ми спимо та як це впливає на наш мозок і тіло?”

Національним центром «Мала академія наук України» буде проведено лекцію Фізіологія сну: Чому ми спимо та як це впливає на наш мозок і тіло?” в межах Всеукраїнського освітнього проєкту «День з професором».
 
Коли? 11 листопада о 15.00
Лектор: Кравченко Вікторія Іванівна, доцент кафедри фізіології та анатомії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук.
До участі запрошуються здобувачі освіти 7–11 класів закладів загальної середньої освіти.
Для реєстрації необхідно заповнити онлайн анкету за посиланням
Лекції відбуватимуться у режимі онлайн на платформі «Zoom».
Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Науково-популярні лекції в межах Всеукраїнського освітнього проєкту «День з професором»

Національним центром «Мала академія наук України» 11 та 22 листопада 2024 року буде проведено науково-популярні лекції в межах Всеукраїнського освітнього проєкту «День з професором».
11 листопада о 15.00 — Фізіологія сну: Чому ми спимо та як це впливає на наш мозок і тіло?
22 листопада о 17.00  Штучні джерела світла.
До участі запрошуються здобувачі освіти 7–11 класів закладів загальної середньої освіти. 
Для реєстрації необхідно заповнити онлайн анкету за посиланням
Лекції відбуватимуться у режимі онлайн на платформі «Zoom».
Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах» (1)

Фахова студія «Професійний тест-драйв для підлітків»

Лабораторія “Культурної освіти та гуманітарних дисциплін” Національного центру “Мала академія наук” продовжує 3 сезон фахових студій «Професійний тест-драйв для підлітків».

Цього разу пропонують поринути у спортивну професію щоби разом із запрошеною спікеркою дізнатися детально про те, з чого починати кар’єру, як стати чемпіоном/кою і що конкретно для цього потрібно, куди вступати вчитися та як надихатися спортивним способом життя..
Тема зустрічі №7 – Хобі, що стало справою життя: навички керівниці спортивного клубу з художньої гімнастики

Спікерка –  Мосійчук Вікторія – тренерка та засновниця спортивного клубу художньої гімнастики “Victory”.  Займалася гімнастикою майже все своє життя – стартувала у 4 роки вихованицею МДЮСШ №1 у Вінниці, у 16 років почала працювати помічницею тренера у відомому регіональному клубі. Неодноразова чемпіонка міста і області, переможниця багатьох Всеукраїнських та міжнародних змагань.
Коли – 11 листопада
Час – 17.00-18.30
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас.
Про що піде мова:
– про старт кар’єри та розвиток
– які особистісні якості потрібні
– що потрібно для того щоби стати успішним
– де навчатися та як підвищувати свою кваліфікацію
– про конкуренцію на ринку праці та перспективи працевлаштування
– бонуси та лайфхаки у спортивній професії
Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Міжнародне гуманітарне право та права дитини в умовах війни»

Кіровоградська Мала академія наук учнівської молоді оголошує про Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Міжнародне гуманітарне право та права дитини в умовах війни».

Співорганізаторами конкурсу є Товариство Червоного Хреста України та Центральноукраїнський національний технічний університет.

Запрошуємо до участі здобувачів освіти 6-11 класів, які є мотивованими, креативними та бажають займатися науковою діяльністю.

Конкурс проводиться у 2-х номінаціях: творчі науково-пошукові роботи та соціальний відеоролик.

Етапи проведення:

  •  перший етап – до 22 листопада 2024 р. – підготовка конкурсних робіт у закладах освіти і реєстрація їх за посиланням
  •  другий етап – заочне оцінювання конкурсних робіт до 30 листопада 2024 р.;
  • третій етап – проведення підсумкової науково-практичної конференції – в он-лайн режимі (04-05 грудня 2024 р.), оцінка робіт відповідно до критеріїв оцінювання, визначення переможців та лауреатів Конкурсу – до 12 грудня 2024 року.

Детальніше про умови участі у Конкурсі на сайті Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді

Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Курс з мистецтвознавства “Women’s art. Жіноче мистецтво: перевідкриття”

Національний центр “Мала академія наук України” з 11 по 27 листопада 2024 року планує проведення курсу “Women’s art. Жіноче мистецтво: перевідкриття” у межах Всеукраїнської профільної школи з мистецтвознавства Малої академії наук України.

Курс присвячено історії жіночого мистецтва XX-XXI століть та його художній мові. Сьогодні в багатьох інституціях Європи жіноче мистецтво “перевідкривають” для світу, аналізують, пишуть про нього дослідження та показують на багатьох виставках.  Ним захоплюються. Ми подивимось чи справді є якесь відмінне від чоловічого “жіноче мистецтво”? Що таке феміністичний art та для чого існує насправді? Як women’s art розвивається в Україні та хто є його представницями?

Зареєструватися на курс можна за покликанням до 10 листопада.

Cпецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Спецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»

Національним центром «Мала академія наук України» з 18 листопада  по 1 грудня 2024 р. буде проведено спецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах».
У результаті проходження спецкурсу ви дізнаєтесь, як застосовувати матеріали дистанційного зондування Землі у таких ресурсах, як Quantum GIS,  ArcGis Оnline та Giovanni у кліматичних, гідрологічних, лісових,  сільськогосподарських дослідженнях, тощо. Зокрема оволодіє методикою використання супутникових знімків у видимому та радіолокаційному діапазоні для оцінки стану рослинності на полях, змін лісового масиву, моніторингу стан якості води у водосховищах та виявлення  нафтових розливів у морях. Опанує як виконувати керовану класифікацію,  розраховувати різноманітні індексні зображення (вегетаційний, водний), знаходити кореляційні зв’язки між різними показниками та здійснювати регресійний аналіз даних.
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom» (доступ до відповідного електронного ресурсу буде надісланий 16 листопада 2024 р. учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). Спецкурс складається з 17 занять, перший тиждень по 1 заняттю на день, другий тиждень по 2 заняття в день, навчання буде розпочато о 15.00.
Фіналістам спецкурсу буде надіслано друковані примірники навчально-методичних видань використаних в процесі навчання та сертифікати підвищення кваліфікації обсягом 45 годин.
Вартість навчання за програмою спецкурсу становить 2000 гривень, для педагогічних працівників територіальних відділень МАН – безоплатно.
Для участі у спецкурсі просимо охочих педагогічних працівників закладів освіти зареєструватися до 15 листопада 2024 р. за покликанням

 

Шановні колеги!

Клуб з розвитку мисленнєвих навичок “НавКОЛОмислення”

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 13-18 років долучитися до клубу “НавКОЛОмислення” та посилюватися у м’яких навичках через взаємодію та взаємонавчання.

Клуб “НавКОЛОмислення” це
  • спільнота мотивованих до (само)пізнання і (само)розвитку хлопців і дівчат;
  • екологічний простір для вільної думки і слова, пошуку і зростання, розуміння і сенсотворення;
  • тематичні зустрічі у форматі інтерактивних практичних занять;
  • тренування критичного, креативного, аналітичного мислення, філософського міркування, аргументації власної думки, майстерності мовлення, активного слухання, запитування, наукової дискусії та рефлексії; розвиток емоційного інтелекту, уміння ефективної комунікації, командної співпраці, вирішення проблемних задач;
  • мережування та інтелектуальне приятелювання ровесників, для яких мислення є мистецтвом

Клубні зустрічі організуються щомісяця на платформі Zoom.

Перше практичне заняття
“Шлях до себе (від самопізнання до самореалізації)”
відбудеться 25 жовтня 2024 року / 17.00-20.00
Шановні колеги!

Всеукраїнська школа з літературознавства

Курс з поглибленого вивчення української літератури «Сучасний літературний процес» у межах Всеукраїнської школи з літературознавства Малої академії наук відбудеться з 15 листопада до 10 грудня 2024 року.
Мета курсу – формування у школярів старшого віку наукового бачення трансформації літературних явищ перших десятиліть ХХІ ст.
Курс розрахований на учнів 9-11 класів.
Курс передбачає  заняття щоп’ятниці (15, 22, 29 листопада, 6 грудня) та підсумки у вівторок (10 грудня)  у режимі онлайн на платформі “Zoom”; консультації,  виконання завдань та підсумкове тестування в  “Google Classroom”.
Старт курсу -15 листопада  2024 року.
Тривалість заняття 90 хв.
Заняття щоп’ятниці о 17.00.
Для реєстрації заповніть, будь ласка, форму до 12 листопада 2024 року.
Шановні колеги! (1)

Всеукраїнське змагання з робототехніки «RoboTrack Challenge»

Триває реєстрація до участі у  Всеукраїнському змаганні з робототехніки «RoboTrack Challenge», яке відбудеться 07-10 листопада в місті Луцьк.

Терміни реєстрації продовжено до 21 жовтня (понеділок) за формою

З правилами проведення заходу можете ознайомитись за посиланням

 

 

Шановні колеги!

Курс “Сучасні напрямки лінгвістичних досліджень”

Курс “Сучасні напрямки лінгвістичних досліджень” у рамках Всеукраїнської філологічної школи Малої академії наук для учнів 9-10 класів заплановано з 21 жовтня по 08 листопада 2024 року.
Програма курсу розрахована на учнів 9-10 класів і передбачає залучення учасників курсу до попереднього опрацювання тем, що є актуальними в дальшій науково-дослідницькій роботі.    .
Курс передбачає 5 онлайнових занять (3 тижні) та навчання і самостійну роботу в Google Classroom. Старт курсу – 21 жовтня 2024 року.
Особливістю програми курсу є те, що учасниками можуть бути лише ті вихованці, хто в майбутньому (чи зараз) планує розпочати науково-дослідницьку роботу з української мови чи лінгвістики в цілому, володіє достатнім рівнем знань з української мови, що дозволить глибше опанувати відмінність власне лінгвістичних та лінгвістичних з додатковою спеціалізацією сфер, підготуватися до власного наукового дослідження.
Зареєструватися можна за покликанням.
Шановні колеги!

Всеукраїнська профільна школа з української культури «МОВА, (мово)ТВОРЕННЯ, (мово)ЗНАВЦІ»

До Дня української писемності та мови лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує здобувачів освіти до участі у Всеукраїнській профільній школі з української культури Малої академії наук  «МОВА, (мово)ТВОРЕННЯ, (мово)ЗНАВЦІ», яка відбудеться в дистанційному форматі з 26 жовтня по 3 листопада 2024 року.

Школу побудовано на нетрадиційному підході до вивчення мови, адже говоритимемо далеко не лише про мову, а про мовну культуру і феномен мови, філософію мови та мовопостання, мовні сенси, зрештою – про мовоусвідомлення та самоідентифікацію.

Детальна інформація про подію та реєстрація

Шановні колеги!

Цикл лекцій “Дивовижний світ матеріалів та технологій”

Національний центр “Мала академія наук України” спільно з Навчально-науковим інститутом матеріалознавства і зварювання ім. Є.О.Патона Національного технічного університету України ім. Ігоря Сікорського у період з 17 жовтня до 19 грудня 2024 року буде проведено цикл лекцій “Дивовижний світ матеріалів та технологій”.

До участі запрошуються здобувачі освіти 8-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Під час лекційного курсу будуть детально розглянуті нові тенденції розвитку створення матеріалів та технологій. Викладачі Інституту матеріалознавства і зварювання ім. Є. О. Патона Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» прочитають науково-популярні лекції про створення та використання нових матеріалів та технологій.

Зареєструватися необхідно до 17 жовтня  за покликанням

Шановні колеги!

Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит»

Національний центр “Мала академія наук України” у листопаді-грудні 2024 року проводить Всеукраїнський відкритий  інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит».

До участі у конкурсі запрошуються здобувачі освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, слухачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Для участі у конкурсі необхідно до 10 листопада 2024 року зареєструватись за покликанням
Детальна інформація – за телефонами:  (097) 234-50-94  (Світлана Білоус),  +38 063 948-6512 (Ірина Довгалюк)
Детальніше про конкурс “МАН-Юніор Ерудит” також можна буде дізнатися також на семінарі-практикумі педагогічних працівників  обласних малих академій наук учнівської молоді – координаторів конкурсів «МАН-Юніор Ерудит» і «МАН-Юніор Дослідник», що відбудеться 11-13 жовтня 2024 року. 
Реєстрація на семінар за покликанням
Всеукраїнський конкурс Save Спадок

Всеукраїнський конкурс “Save Спадок”

14 жовтня 2024 року стартує  Всеукраїнський конкурс “Save Спадок”! 
Метою проведення Конкурсу є створення бази даних про пошкодження, руйнування та знищення об’єктів матеріальної культурної спадщини, спричинених воєнним вторгненням росії на територію України.
У Конкурсі беруть участь здобувачі освіти з 7 по 11 класи закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти та випускники Малої академії наук України. Учасники мають право представляти на Конкурсі колективні роботи (до 3 учасників) з дослідження супутникових знімків високої розрізненності.
Детальна інформація про конкурс доступна на сайті МАНУ за посиланням
З 14 жовтня 2024 року до 1 травня 2025 року  буде відкрита реєстрація на Конкурс за посиланням
Конкурс проходитиме в два етапи:
з 14 жовтня 2024 року до 1 травня 2025 року – відбірковий (заочний)
 до 20 червня 2025 року – фінальний
 
7 жовтня 2024 р. о 17.00 буде проведено ознайомчий онлайн-вебінар «Про Всеукраїнський конкурс «Save Спадок» з використанням платформи ZOOM. 
 
До цього вебінару можуть також долучитися наукові керівники, вчителі та всі зацікавлені особи, заповнивши онлайн-анкету за посиланням
епнргошл

Всеукраїнський конкурс “Екопогляд”

Від 1 жовтня 2024 року стартує  реєстрація учасників Всеукраїнського конкурсу “Екопогляд”!

Метою проведення Конкурсу є популяризація знань з екології, географії, дистанційного зондування Землі та суміжних галузей науки, підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України. Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти та вихованців (слухачів) закладів позашкільної освіти.
Детальна інформація про конкурс доступна на сайті МАНУ за покликанням
Реєстрація у Конкурсі за посиланням буде відкрита з 1 жовтня 2024 року до 1 березня 2025 року.
Конкурс триватиме до 25 квітня 2025 року і відбуватиметься у два етапи: відбірковий (01.10.24 -01.03.25), який передбачає реєстрацію учасників, виконання проєктів, надсилання їх для оцінювання журі, і фінальний (01.04.25-25.04.25), під час якого буде оприлюднено результати відбору фіналістів, створено інтерактивні карти-історії відібраних проєктів та проведено підсумкову фінальну конференцію із презентацією проєктів їх виконавцями.
епнргошл

Курс «Функціональне програмування для математиків»

Лабораторія математичних наук НЦ МАНУ анонсує  курс для школярів : онлайн-курс “Функціональне програмування для математиків” для учнів 8-11 класів початок у  п’ятницю 27 вересня  2024 о 18:00.

В цьому курсі ви побачите як математичне поняття функції знайшло широке застосування у програмуванні та призвело до виникнення однієї з парадигм програмування. Навчитесь на практиці створювати і застосовувати чисті та лямбда функції для обробки даних. Ознайомитесь із основами функціонального програмування на мові Python. Отримаєте досвід створення та використання суперпозиції функцій та функцій вищого порядку.

Реєстрація за покликанням.

епнргошл (2)

Науково-практична конференція «Професійний розвиток школярів заради майбутнього»

Національний центр «Мала академія наук України» 21 листопада 2024 року проведе Науково-практичну конференцію «Професійний розвиток школярів заради майбутнього» (далі – конференція) у  форматі онлайн.

До участі у конференції запрошуються учні 7-11 класів закладів загальної середньої освіти, які мають власні (авторські) дослідження наукового спрямування за напрямами конференції.

Передбачається робота конференції за такими напрямами:

– Контроль якості харчових продуктів;

– Екологічні та санітарно-гігієнічні дослідження;

– Екологічно безпечні полімерні матеріали та технології;

– Переробка полімерних відходів.

Для участі у конференції просимо до 10 листопада 2024 року заповнити реєстраційну форму учасника та доєднати тези, оформлені згідно з вимогами.

Тези доповідей, представлені у зазначений термін і оформлені відповідно до поданих вимог, будуть опубліковані у збірці матеріалів конференції. За науковий зміст і якість поданих матеріалів відповідальність несуть учасники конференції.