Курс «Функціональне програмування для математиків»
Лабораторія математичних наук НЦ МАНУ анонсує курс для школярів : онлайн-курс “Функціональне програмування для математиків” для учнів 8-11 класів початок у п’ятницю 27 вересня 2024 о 18:00.
В цьому курсі ви побачите як математичне поняття функції знайшло широке застосування у програмуванні та призвело до виникнення однієї з парадигм програмування. Навчитесь на практиці створювати і застосовувати чисті та лямбда функції для обробки даних. Ознайомитесь із основами функціонального програмування на мові Python. Отримаєте досвід створення та використання суперпозиції функцій та функцій вищого порядку.
Реєстрація за покликанням.
Науково-практична конференція «Професійний розвиток школярів заради майбутнього»
Національний центр «Мала академія наук України» 21 листопада 2024 року проведе Науково-практичну конференцію «Професійний розвиток школярів заради майбутнього» (далі – конференція) у форматі онлайн.
До участі у конференції запрошуються учні 7-11 класів закладів загальної середньої освіти, які мають власні (авторські) дослідження наукового спрямування за напрямами конференції.
Передбачається робота конференції за такими напрямами:
– Контроль якості харчових продуктів;
– Екологічні та санітарно-гігієнічні дослідження;
– Екологічно безпечні полімерні матеріали та технології;
– Переробка полімерних відходів.
Для участі у конференції просимо до 10 листопада 2024 року заповнити реєстраційну форму учасника та доєднати тези, оформлені згідно з вимогами.
Тези доповідей, представлені у зазначений термін і оформлені відповідно до поданих вимог, будуть опубліковані у збірці матеріалів конференції. За науковий зміст і якість поданих матеріалів відповідальність несуть учасники конференції.
Телеміст ЦЕРН-Київ-Донецька обласна МАН
Запрошуємо на Телеміст, який з`єднає Європейську організацію ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія), Університет Цюриха з Національним Центром “Мала академія наук України” (м. Київ) та Донецьким територіальним відділенням Малої академії наук України.
Тема Телемосту – буде супер цікава для широкої аудиторії: “Як побачити народження Всесвіту на власні очі? Технології, що відкривають шлях до вивчення найменших частинок матерії”.
Модератор: Олександр Юров – провідний фахівець Національного центру “Мала академія наук України”, голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні.
Телеміст відбудеться 27 вересня 2024 року, початок – 15:00 (за київським часом).
Для участі -реєструйтеся онлайн за посиланням
(Не) конференція “Урок доброти 2024”
Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа» запрошує долучитися до (не) конференції «Урок доброти 2024». Вона відбудеться в онлайн форматі на YouTube-каналі 24 вересня 2024 року о 17:00.
Тривалість: 40 хв. Участь в заході безкоштовна.
Можливість отримати електронний сертифікат учасника: так
Для участі необхідно зареєструватися за посиланням до 12.00 19 вересня.
Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього»
З метою розвитку системи аерокосмічної освіти в Україні, зацікавленості здобувачів освіти до поглибленого вивчення космічного простору, обміну знаннями й інформацією, формуванням наукового світогляду молоді, сучасного світосприйняття Космосу та майбутнього України, а також залучення молоді до науково-дослідницької роботи, Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова, проводить Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього» в рамках комплексно-тематичного проекту «Космічне братство».
Запрошуємо Вас та здобувачів освіти закладу долучитися до Освітньо-наукових читань «Космічна Україна – країна майбутнього», які відбудуться 13-15 листопада 2024 року у форматі Google Meet-конференції.
Інформація щодо дати та часу проведення Читань та за собів онлайн-комунікацій буде додатково повідомлена на електронні адреси, які будуть вказані учасниками в гугл-формі.
До 13 жовтня 2024 року потрібно обов’язково:
– заповнити заяву через гугл-форму
– прикріпити до вищевказаної форми – матеріали доповіді щодо науково-дослідної роботи (електронний варіант)/
Детальна інформація за покликанням.
Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс “Нескорена. Незламана. Нездолана”
З 1 вересня по 31 жовтня буде проведено Всеукраїнський героїко-патріотичний мистецький конкурс “Нескорена. Незламана. Нездолана”.
До участі запрошуються учасники різноманітних вікових категорій.
Жанри для участі:
«ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО»
«ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО»
«ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО» (ДУМ)
«ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО» (ОТМ)
«ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО» (інсценізації, вистави, монолог, діалог)
«МИСТЕЦТВО СЛОВА, ЩО ЗВУЧИТЬ» (вірш, проза)
«МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»
«ВІДЕОМИСТЕЦТВО» (ВМС)
«ФОТОМИСТЕЦВО» (ФТМ)
Детальна інформація за посиланням.
Цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту»
Національним центром «Мала академія наук України» з 22 вересня до 22 грудня 2024 року буде проводитись цикл онлайн-зустрічей «Дива Всесвіту» в межах Відкритої освітньої лабораторії (далі – курс). До участі запрошуються здобувачі освіти 3–7 класів закладів загальної середньої освіти. Для реєстрації необхідно до 20 вересня заповнити онлайн анкету за покликанням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн за допомогою сервісу «Zoom (посилання буде надіслане учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). «Захоплива географія» проходитиме щонеділі (14:30‒15:30),
«Онлайн-лекції з астрономії і космонавтики» – щонеділі (17:00‒18:00).
Докладну інформацію можна отримати за телефоном: 098 434 50 77 (Світлана Швець).
Онлайн-лекції «Просто про складне: наука дітям»
Національним центром “Мала академія наук України” у період з 01 жовтня до 24 грудня 2024 року буде проведено цикл онлайн-лекцій «Просто про складне: наука дітям» у межах Відкритої освітньої лабораторії (далі – цикл лекцій). До участі запрошуються здобувачі освіти 3-5 класів закладів загальної середньої освіти.
Для реєстрації необхідно до 1 жовтня 2024 р. заповнити онлайн-анкету за покликанням
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom» (доступ до відповідного ресурсу буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації). Онлайн-лекцїї проходитимуть щовівторка (17.00-18.00). Програмою заходу передбачено інтерактивні лекції за різними науковими напрямами, ознайомлення із сучасними науковими досягненнями.
Детальна інформація за телефоном: (093) 511 39 33 (Олена ВЛАСЕНКО).
Семінар-практикум “Теоретичні та практичні засади роботи над власним висловлюваням / есе”
Лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін Національного центру “Мала акдемія наук України” запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в семінарі-практикумі “Теоретичні та практичні засади роботи над власним висловлюванням / есе” у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися, щоб навчати».
Курс «ProTeacher» у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися щоб навчати»
Лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін Національного центру “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в курсі «ProTeacher» у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися, щоб навчати».
Практикум «Критичне осмислення джерел та історичні рефлексії»
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 9-11 класів до участі у практикумі «Критичне осмислення джерел та історичні рефлексії (на матеріалах 1914-1918 рр.)», який відбудеться з 16 по 27 вересня 2024 року в дистанційному форматі.
Вебінар “Інтеграція елементів медіаграмотності в уроки: практичний підхід”
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників до вебінару “Інтеграція елементів медіаграмотності в уроки: практичний підхід”
В епоху інформаційної війни ХХІ століття у світі та російської агресії в Україні розвиток медіаграмотності набуває пріоритетності у навчанні та вихованні молоді як основної та рушійної сили збереження й розвитку держави.
Мета вебінару – розглянути медіаграмотність як частину освітнього процесу: від кейсів на уроках до роботи з батьками.
Під час тренінгу в учасників буде можливість:
- потренувати “м’яз” критичного мислення;
- інтегрувати готові вправи в канву уроку;
- сконструювати урок із елементами медіаграмотності для свого предмету
Тренерка:
Марина Ячменик, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, керівниця Лабораторії інфомедійної грамотності, медіатренерка
Зустрічаємося на платформі Zoom : 13 вересня / 17.00-20.00
Участь безоплатна і мотиваційна.
Вебінар “Цифрові помічники при викладанні фізики та астрономії”
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує освітян до вебінару “Цифрові помічники при викладанні фізики та астрономії (заняття для школи та позашкілля)”.
Під час зустрічі пропонуємо розглянути такі тематичні блоки:
1. Фізика 7 клас. Фізичні величини. Одиниці вимірювання (основні та похідні). Вчимо писати символи правильно
2. Мнемонічні правила на уроках фізики в ресурсі Bookcreator
3. Фізика 11 клас. ”Атом та атомне ядро”: інтерактивні робочі аркуші Wizer.me
4. ШІ при викладанні фізики та в позакласних заходах
5. Презентація з астрономії про класифікацію зірок, або Як чоловіки присвоїли відкриття жінок
6. Цифрові інструменти для успішної підготовки учнівських робіт на конкурси МАН України.
Реєстрація за покликанням
Практикум «Фінансова культура та критичне мислення»
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 8-11 класів до участі у практикумі «Фінансова культура та критичне мислення», який відбудеться з 01 по 31 жовтня 2024 року в дистанційному форматі в межах Всеукраїнських профільних шкіл МАН.
формування особистого бюджету та розумної ощадливої поведінки;
управління заощадженнями та інвестування;
формування податкової культури та культури благодійництва;
застосування правил платіжної безпеки з метою запобігання фінансовому шахрайству;
формування фінансової поведінки, яка корелюватиме із глобальними цілями сталого розвитку економіки;
аналітичного та критичного мислення, проєктної діяльності, рефлексії;
ефективної комунікації, командної співпраці, емоційного інтелекту, публічного виступу.
Навчальний тренінг для Тренерів Команд за програмою Destination Imagination у 2024/2025 навчальному році
Національним центром “Мала академія наук України” буде проведено серію одноденних навчальних тренінгів з підготовки тренерів команд у межах Міжнародної освітньої програми Destination Imagination (далі – Програма).
До участі у навчанні, яке проводитиме сертифікований тренер з Програми, запрошуються охочі вперше стати тренерами дитячих команд і взяти участь у VІІ Всеукраїнській олімпіаді креативності Destination Imagination у 2024/2025 навчальному році.
Destination Imagination є найбільшою у світі програмою з розвитку креативності, яка започаткована у США і спрямована на підготовку учнів до професійних викликів ХХІ століття, виховання майбутнього покоління новаторів та лідерів.
Заповнити заявку можна за покликанням.
Всеукраїнська учнівська конференція з історії «СпІльноСТОРІЯ»
Національним центром “Мала академія наук України” 31 жовтня буде проведено Всеукраїнську учнівську конференцію з історії «СпІльноСТОРІЯ».
СпІльноСТОРІЯ 2024 – щорічна наукова конференція з історії для учнів. Тема конференції у 2024 році «Виміри війни: люди, території, ідентичності». СпІльноСТОРІЯ – це спільна наукова розмова про історію, учасників і творців минулого, обговорення історичних подій, явищ, їхніх наслідків, взаємодій та взаємовпливів історичних процесів у локальному вимірі та спільному світовому просторі.
Тематичні напрями конференції:
• Військові конфлікти у локальному та світовому вимірі
• Битви і військові кампанії від античності до сучасності
• Війна ідей: політичні та ідеологічні конфлікти
• Війна і технології
• Особистість та війна: вибір і долі
• Вимушені міграції: переселення у період війни
• Як війна формує ідентичність?
• Повсякденне життя в умовах війни
• «Досвід війни»: усноісторичні дослідження збройних конфліктів
• Історико-культурна спадщина в умовах збройних конфліктів
• Шляхи до миру: історичні приклади розв’язання конфліктів.
Для кого: для учнів 9-11 класів.
Для участі у конференції необхідно обрати один з тематичних напрямів конференції, підготувати доповідь (5-7 хв.), презентацію (10-12 слайдів) та до 25 жовтня заповнити анкету за покликанням.
Запрошуємо на навчання у гуртки нашого закладу в 2024/2025 навчальному році
З 29 серпня до 15 вересня 2024 року
триватиме набір учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Чернігова на безкоштовне навчання в позаурочний час
у гуртки Чернігівської МАН учнівської молоді за напрямами:
англійська мова;
українська мова;
українська література;
математика;
історія України;
інформаційно-телекомунікаційні системи та технології;
хімія та інші.
У гуртках закладу здобувачі освіти мають можливість поглибити знання з базових предметів, отримати навички науково-дослідницької роботи, підготуватися до складання НМТ/зовнішнього незалежного оцінювання та участі в різних інтелектуальних змаганнях.
Прийом заяв про зарахування до гуртків триватиме до 15 вересня 2024 року щодня з 8.30 до 17.00 (крім суботи, неділі)
за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 4а, каб. № 207. Перерва з 13.00 до 13.45.
Зарахування на навчання проводиться за заявою здобувача освіти та згодою одного з його батьків або особи, що їх замінює.
Заняття організовано в позаурочний час.
Чекаємо на зустріч!
ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: 67-47-90; 67-66-08
Всеукраїнський конкурс шкільних космічних експериментів SSEP
- навчитись планувати експеримент, як професійні вчені, з реальними обмеженнями, що накладаються експериментальним обладнанням, поточними знаннями і середовищем, в якій буде проводитися експеримент;
- підготувати офіційну дослідницьку пропозицію з дотриманням вимог письмового спілкування;
- отримати досвід проходження справжнього двоетапного процесу розгляду заявки на наукові дослідження;
- пройти професійний огляд безпеки польотів;
- взяти участь у науковій конференції та форумі (у Смітсонівському національному музеї авіації та космосу у Вашингтоні).
Курс “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”
Національний центр “Мала академія наук України” запрошує долучитися до курсу “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”.
Курс «Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів» — проєкт, який навчить аналізувати такі речові пам’ятки як монети, паперові гроші, нагородні відзнаки, герби, печатки, поштові марки, прапори тощо; розуміти причини їхньої появи, особливості використання у різні історичні періоди, специфіку локального поширення; допоможе осягнути їх джерельний потенціал для реконструкції практик політичних, соціальних і економічних відносин, суспільної комунікації, культурних і національних традицій.
II міжнародна практична конференція «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни»
Запрошуємо учнів та студентів взяти участь в II міжнародній практичній конференції «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни», яка відбудеться 31 жовтня 2024 р. під Патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО в онлайн-форматі.
Конференція має на меті сприяти активному обміну ідеями, висвітленню нових результатів досліджень та формуванню стратегій для фіксації втрат, подальшого збереження та відновлення культурної спадщини в умовах російсько-української війни, а також сформувати повагу до національної культури, прищепити почуття гідності та патріотизму, примножити та систематизувати знання про рідний край та його культуру, розвинути у молоді наукове, критичне мислення, навички дослідницької діяльності.
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Конференція працюватиме за напрямами:
― ЮНЕСКО та Україна: напрями взаємодії в галузі культурної спадщини;
― втрати нерухомої культурної спадщини: історія та стан зруйнованих пам’яток;
― музеї в період російсько-української війни: загрози та способи збереження, формати діяльності.
Для участі в конференції необхідно до 10 жовтня 2024 р. надіслати заявку та тези до збірника на електронну адресу оргкомітету method_department_kman@ukr.net.
За основними напрямами роботи конференції планується видання збірки тез доповідей учасників, передбачено вручення сертифіката учасника Конференції, кращі доповідачі будуть відзначені дипломами, а їх наукові керівники нагороджуватимуться подяками.
Контактна особа: Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна, 067 707 87 62.
Детальна інформація за покликанням.