Всеукраїнська літня наукова історична школа «Династія Тюдорів: злет і падіння»
Національний центр «Мала академія наук України» запрошує доєднатися до Всеукраїнської літньої наукової історичної школи Малої академії наук України «Династія Тюдорів: злет і падіння».
Міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі
Національним центром “Мала академія наук України” з 22 по 28 вересня 2024 року буде проведено Міжнародну літню школу з дистанційного зондування Землі, онлайн на платформі Zoom.
На онлайн школу запрошуються учні 7-11 класу, які мають середній рівень володіння англійського мовою (B1 і вище), мають бажання дослідити нашу планету за допомогою супутникових знімків та познайомитись зі своїми молодшими колегами з різних куточків світу. На практичних занять школи, учні навчаться працювати на різних доступних платформах (Copernicus Browser, Google Earth Pro, Google My Maps, NASA Giovanni) та досліджувати актуальні теми у сфері природничих наук – виверження вулканів, забруднення атмосфери, лісові пожежі та багато іншого!
Робоча мова заходу та всі надані матеріали будуть англійською мовою. Участь у події безкоштовна. Заняття проводяться онлайн з 15 по 17 год (за київським часом).
Дедлайн реєстрації – 18 вересня. Реєстрація за покликанням.
Запрошуємо долучитися до телемосту ЦЕРН – Київ – Одеса
Співдружність Європейська організація ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія) – Національний Центр «Мала академія наук України» (м. Київ) за участю Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні продовжує роботу з підтримки освітян нескорених міст України і запрошує вас та ваших колег і партнерів, всіх хто цікавиться фізикою високих енергій та сучасною наукою загалом на Телеміст у формі вебінару, який з`єднає ЦЕРН з НЦ МАНУ та Одеським територіальним відділенням Малої академії наук України (м. Одеса).
Телеміст відбудеться 03 липня 2024 року, початок – 12:00 (за київським часом).
Спікер – Олена Карачебан, Ph.D, наукова співробітниця – учасниця експериментів на Великому адронному колайдері – LHC.
Тема доповіді – “Детектор CMS та вимірювання світлості LHC ” (CMS – Компактний мюон соленоїд).
Дізнаєтесь багато цікавого про діяльність ЦЕРН з вивчення матерії; унікальні експерименти із застосуванням найсучаснішого наукового обладнання і технологій!
Модератор: Олександр Юров – провідний фахівець Національного центру «Мала академія наук України», голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні.
Для участі в Телемості зареєструйтесь, будь ласка, онлайн за посиланням
Всеукраїнська літня наукова школа з мистецтвознавства “Українська вишивка в орнаментиці Олени Пчілки”
Школу присвячено дослідженню української автентичної вишивки в контексті орнаментального мистецтва Олени Пчілки. На прикладі першої ґрунтовної наукової роботи, присвяченій українській орнаментиці авторки «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» (1876р.) разом розглянемо соціокультурні мистецькі проекти, які виросли з цієї роботи; і як вони масштабувалися з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, проаналізуємо тяглість традиції сьогодні, масштаб і напрямок розвитку сучасних проектів, створених на основі творчого спадку жінок родини Косачів, відтворимо обраний орнамент (на папері, полотні, писанці).
До участі запрошуються учні 8–11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти.
Літній розмовний клуб (англійська мова з носіями мови)
Форма проведення – онлайн, платформа Zoom.
Час: четвер 19.00, п’ятниця 8.00
Реєстрація триває до 14.00 3 липня за покликанням.
Формування груп – до 9 липня, інформацію про старт зустрічей та покликання для приєднання буде надіслано зареєстрованим учасникам на їх електронні адреси.
Для зручності спілкування також буде створено групу у Telegram.
Профільна школа з журналістики “Тексти та контексти”
Школу присвячено роботі сучасного журналіста, умовам, проблемам та викликам з якими він зіштовхується сьогодні; аналізує співвідношення та місце української журналістики в світі, допомагає зрозуміти якими якостями має володіти журналіст для успішної роботи, справедливого погляду та об’єктивного аналізу подій. Ми окремо зупинимось на візуальній складовій для побудови репортажу, а також дізнаємось як працюють українські журналісти сьогодні.
Старт: 01 липня (понеділок, 16.00) . Фініш: 05 липня. Тривалість школи – п’ять днів. Для отримання сертифікату необхідно виконати підсумкове домашнє завдання.
Як: онлайн, через платформу Zoom та Google Classroom
Лектори: Марія Назаренко, кандидатка філософських наук, методист лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, Любов Терехова, кандидатка філософських наук, завідувач лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, а також журналісти провідних українських ЗМІ.
Доступ до відповідних електронних ресурсів буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації. Будь ласка, обирайте пошту на gmail.
Для кого: учні 8-11 класів.
Для реєстрації необхідно заповнити форму до 30 червня за покликанням
Запрошуємо долучитися до літнього табору BizCamp
- їм 15-17 років
- вони мають інноваційний проєкт
- один із членів їхньої команди може пітчити англійською
- їхня команда готова приїхати в Київ на NYEC
- 1-2 члени їхньої команди готові поїхати в Нью-Йорк на WYEC
- 9 — 25 липня. BizCamp — онлайн-формат. Заняття вівторок, середа, четвер, з 11.00 до 14.20.
- 30 липня. Demo Day літнього табору BizCamp — онлайн-формат.
- 13 вересня. National Youth Entrepreneurship Challenge — змішаний формат. Команди, які не зможуть приїхати до Києва, матимуть можливість представити свої проєкти онлайн.
- 10 — 12 листопада. World Youth Entrepreneurship Challenge — офлайн-формат (США, Нью-Йорк)
Для участі необхідно зареєструватися до 03 липня.
День вступника. Відчуй КПІ!
- КПІ-Expo – представлення факультетів/інститутів, розробок наукових та інженерних гуртків і не тільки;
- Чат-альтанка – спілкування гостей із студентами університету на актуальні для вступників теми;
- Локація Студмістечка – всі відповіді щодо поселення та проживання в гуртожитках університету;
- Інтерактивно-спортивна локація – проведення настільних ігор та спортивних змагань тощо;
- Соціально-просвітницька локація – від волонтерства та благодійності до соціально активної позиції студентства;
- Квест з призами;
- Екскурсії кампусом;
- Локація Студентських ініціатив.
Воркшоп з розвитку критичного мислення
Національний центр “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників та здобувачів освіти до воркшопу з розвитку критичного мислення від авторки курсу “Критичне мислення в українському контексті” пані Вікторії Бриндзи.
Критичне мислення – основа демократичного суспільства, тим паче в епоху пост-правди. Варто повсякчас тренувати навичку мислити самостійно, формувати власну думку, обґрунтовувати її, розуміти, що впливає на наші переконання, не боятися запитань “чому ви так думаєте?”, дискутувати з авторитетами, ставити питання і гостро сперечатися, не ображаючи при цьому співрозмовника. Самостійне мислення – важлива умова для демократичного суспільства, адже саме громадяни визначають майбутнє держави.
Тренерка:
Вікторія Бриндза – дослідниця, соціологиня, викладачка авторського курсу з критичного мислення в Українському католицькому університеті. Тривалий час працювала з дослідженнями цінностей на пострадянському просторі, здобувала диплом магістра соціології і політичної науки в Німеччині, ступінь в галузі освітньої науки в Австралії.
Критичне мислення – це “не про більше думання, а про інакше думання, і це може бути доволі незвично”.
Під час воркшопу поговоримо, чому в українському контексті застосовувати критичне мислення може бути складно, чому критичне мислення справді важливе і необхідне, та розглянемо інструменти й техніки, які підсилюють нашу спроможність самостійного відповідального мислення.
Потренуємося: помічати когнітивні хиби та розуміти, чому вони стаються; спостерігати за власним мисленням; ідентифікувати впливи, які здійснюються на на наші рішення; формувати та обґрунтовувати власну позицію; сперечатися безпечно.
Зустрічаємося на платформі Zoom : 15 червня / 10.00-12.00
Участь безоплатна і мотиваційна.
Всеукраїнська літня школа з дистанційного зондування Землі
НЦ «Мала академія наук України» пропонує унікальну можливість для 7-11 класів пройти курс навчання з основ дистанційного зондування Землі. За результатами заходу учасники отримають сертифікати про участь та роздаткові матеріали.
За ці кілька днів учні навчаться не тільки моніторити зміни у власному місті/селі на космознімках, а відчують себе в ролі науковців й будуть проводити серйозні дослідження – оцінювати наслідки лісових пожеж, моніторити повені та оцінювати наслідки екологічних катастроф і т.п.
Метою школи є формування навичок працювати з відкритими супутниковими даними та застосовувати дані дистанційного зондування Землі у своїх наукових дослідженнях.
Отже, коротко про школу:
Часовий період: вебінари з 1 по 5 липня 2024 р. (підсумкова наукова конференція відбудеться 5 липня)
Де? платформа zoom
Коли? починаємо кожного дня о 12 годині (тривалість приблизно 2 години щодня)
Для участі у літній школі необхідно заповнити анкету до 26 червня 2024 року за посиланням.
Всеукраїнська літня наукова школа з кримськотатарської гуманітаристики «TAṄ»
Національний центр “Мала академія наук України” з 26 по 28 червня проведе Всеукраїнську літню наукову школу з кримськотатарської гуманітаристики «TAṄ».
Мета школи: через репрезентацію нематеріальної культурної спадщини корінного народу України – кримських татар, вивчаємо спільні для українського та кримськотатарського народів сенси та цінності, що нас об’єднують.
Навчання безкоштовне.
Всеукраїнська літня школа з музейної педагогіки
З 17 по 21 червня 2024 року буде проходити в дистанційній формі онлайн Третя літня наукова школа з музейної педагогіки «Збереження Національної культурної спадщини України», з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО.
Учасникам літньої школи (учням 7-11 класів) пропонуються цікаві тренінги, інтелектуальні дискусії, вебінари, яскраві онлайн подорожі музеями України.
Зареєструватися на участь в роботі літньої школи можна за посиланням
За додатковою інформацією звертайтесь до Наталії КОВАЛЕНКО, методиста відділу міжнародних освітніх проєктів Національного центру “Мала академія наук України”, nataliya.kovalenko@
“Який він – сучасний лікар?”
Час – 17.00
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас.
Про що:
Всеукраїнський відбір учасників Міжнародної молодіжної олімпіади з астрономії та астрофізики IOAA-Jr-2024
Національний центр “Мала академія наук України” розпочинає реєстрацію учасників Всеукраїнського відбору Міжнародної молодіжної олімпіади з астрономії та астрофізики IOAA-Jr (International Olympiad on Astronomy and Astrophysics for Juniors) – 2024.
Участь у Всеукраїнському відборі передбачає 3 етапи змагань, протягом яких учасникам необхідно вирішувати теоретичні, практичні та спостережні завдання з астрономії та астрофізики.
Учасниками змагань, на всіх етапах Всеукраїнського відбору, можуть бути здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти, вік яких станом на 31 грудня 2024 року становить 15 або менше років.
Реєстрація для участі у Всеукраїнському відборі учасників Міжнародної молодіжної олімпіади з астрономії та астрофізики IOAA-Jr (International Olympiad on Astronomy and Astrophysics for Juniors) – 2024 триватиме по 07 червня 2024 року включно за наступним покликанням .
Творчий конкурс “Я – дизайнер
Запрошуємо здобувачів освіти, віком від 14 років, взяти участь у творчому конкурсі «Я – дизайнер», який відбудеться з 08 травня по 20 травня.
Для участі у конкурсі потрібно:
заповнити заяву через гугл-форму: https://forms.gle/m5WqKLKmremx6v3bA
прикріпити до вищевказаної форми логотип у форматі pdf або png та, за бажанням; у початковому форматі, в якому він був створений.
Учасники заходу отримають сертифікати за умови участі у конкурсі, а переможці – дипломи та заохочення.
Підсумки конкурсу буде підведено 21 травня та оголошено на сайті https://unaec.dp.ua, надіслано на електронні адреси учасників, а також у соціальних мережах.
Всеукраїнський чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації
12-13 червня 2024 року КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді», проведе – Київський чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації.
Мета заходу – всебічна підтримка обдарованої учнівської молоді України за напрямком кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації.
До участі запрошується учнівська молодь віком 13-18 років:
- здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти 6-11 класів;
- здобувачі освіти закладі професійної (професійно-технічної) освіти;
- здобувачі освіти закладів фахової передвищої освіти;
- студенти 1 курсу закладів вищої освіти.
Для участі у змаганні учасники повинні зареєструватись та мати базові навички з зазначених напрямків та галузей. Реєстрація на участь триватиме до 31 травня 2024 року.
Переможці змагань отримають призи та подарунки від організаторів та партнерів заходу. Всі учасники отримають сертифікати про участь.
За детальною інформацію щодо участі прохання звертатись до організаційного комітету – Ганна МАРТИНЮК, заступник голови організаційного комітету; керівниця секції «Інформаційна безпека. Кібербезпека» відділення безпеки та оборони. (063-618-86-28), е-mail: bezpekakman@gmail.com. Телеграм-канал заходу – https://t.me/+Yfpna4B49vRhZGU6 .
Семінар-практикум для освітян “Освітні практики в музеях науки”
Національним центром “Мала академія наук України” з 22 по 28 травня 2024 року буде проведено семінар-практикум для освітян “Освітні практики в музеях науки” у дистанційній формі.
Мета семінару: ознайомити слухачів з освітніми практиками в музеях науки; розширити та систематизувати теоретичні знання про сучасні методи і форми музейної педагогіки; пояснити практичні аспекти взаємодії педагогів з музеями науки.
Формат проведення: онлайн на платформі Zoom, 22-23.05.2024 з 16.00 до 19.00, 28.05.2024 з 16.00 до 17.00.
Для участі у семінарі-практикумі необхідно до 16 травня 2024 року заповнити реєстраційну анкету учасника за покликанням: https://forms.gle/zEbUJv6Z9eSGdS9E8.
Додаткову інформацію можна отримати: Наталія Коваленко, методист відділу освітніх програм центру інтерактивної музейної науки Національного центру «Мала академія наук України», nataliya.kovalenko@man.gov.ua, тел. +38(050)3870838.
Онлайн захід «Шлях в IT: професія – дизайнер»
З нагоди Всесвітнього дня дівчат в ІКТ Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний технічний університетом «Харківський політехнічний інститут», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара запрошують здобувачів освіти віком від 14 років взяти участь в онлайн заході «Шлях в IT: професія – дизайнер», який відбудеться з 07 травня по 21 травня 2024 року.
07 травня, 14:00 – 15:30 – вебінар-зустріч з експертами заходу
07 травня – 20 травня – творчий конкурс (деталі будуть оголошені на вебінарі).
Покликання на реєстрацію https://bit.ly/girls_ict_2024



Лекції в межах Всеукраїнського освітнього проєкту «День з професором» для учнів 7-11 класів
🔸16 травня о 16.00 – лекція “Технології запобігання негативного впливу військових дій на довкілля“.
Лектор: Тверда Оксана, професор кафедри геоінженерії Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, доцент.
🔸23 травня о 16.00 – лекція “Менеджмент як стратегічний імператив лідерства”.
Лектор: Ситницький Максим, завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, професор.
До участі запрошуються здобувачі освіти 7–11 класів закладів загальної середньої освіти.
Лекції відбуватимуться у режимі онлайн на платформі «Zoom».
Покликання на події буде надіслано учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації.
Для реєстрації необхідно заповнити онлайн анкету за покликанням: ➡️ https://forms.gle/PvdTgQ7sXxDkNRy49 .
Контактна особа – Інна Терещенко, 0967744426
17 квітня 2024 учнів 9-11 класів о 17:00 запрошують на онлайн -курс “Вступ до теорії груп перестановок”
Лабораторія математичних наук НЦ МАНУ анонсує курс для учнів 9-11 класів:
реєстрація на курс: https://forms.gle/yWkRAHxrERsBJwdg6