Літній розмовний клуб (англійська мова з носіями мови)
Форма проведення – онлайн, платформа Zoom.
Час: четвер 19.00, п’ятниця 8.00
Реєстрація триває до 14.00 3 липня за покликанням.
Формування груп – до 9 липня, інформацію про старт зустрічей та покликання для приєднання буде надіслано зареєстрованим учасникам на їх електронні адреси.
Для зручності спілкування також буде створено групу у Telegram.
Профільна школа з журналістики “Тексти та контексти”
Школу присвячено роботі сучасного журналіста, умовам, проблемам та викликам з якими він зіштовхується сьогодні; аналізує співвідношення та місце української журналістики в світі, допомагає зрозуміти якими якостями має володіти журналіст для успішної роботи, справедливого погляду та об’єктивного аналізу подій. Ми окремо зупинимось на візуальній складовій для побудови репортажу, а також дізнаємось як працюють українські журналісти сьогодні.
Старт: 01 липня (понеділок, 16.00) . Фініш: 05 липня. Тривалість школи – п’ять днів. Для отримання сертифікату необхідно виконати підсумкове домашнє завдання.
Як: онлайн, через платформу Zoom та Google Classroom
Лектори: Марія Назаренко, кандидатка філософських наук, методист лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, Любов Терехова, кандидатка філософських наук, завідувач лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, а також журналісти провідних українських ЗМІ.
Доступ до відповідних електронних ресурсів буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації. Будь ласка, обирайте пошту на gmail.
Для кого: учні 8-11 класів.
Для реєстрації необхідно заповнити форму до 30 червня за покликанням
Запрошуємо долучитися до літнього табору BizCamp
- їм 15-17 років
- вони мають інноваційний проєкт
- один із членів їхньої команди може пітчити англійською
- їхня команда готова приїхати в Київ на NYEC
- 1-2 члени їхньої команди готові поїхати в Нью-Йорк на WYEC
- 9 — 25 липня. BizCamp — онлайн-формат. Заняття вівторок, середа, четвер, з 11.00 до 14.20.
- 30 липня. Demo Day літнього табору BizCamp — онлайн-формат.
- 13 вересня. National Youth Entrepreneurship Challenge — змішаний формат. Команди, які не зможуть приїхати до Києва, матимуть можливість представити свої проєкти онлайн.
- 10 — 12 листопада. World Youth Entrepreneurship Challenge — офлайн-формат (США, Нью-Йорк)
Для участі необхідно зареєструватися до 03 липня.
День вступника. Відчуй КПІ!
- КПІ-Expo – представлення факультетів/інститутів, розробок наукових та інженерних гуртків і не тільки;
- Чат-альтанка – спілкування гостей із студентами університету на актуальні для вступників теми;
- Локація Студмістечка – всі відповіді щодо поселення та проживання в гуртожитках університету;
- Інтерактивно-спортивна локація – проведення настільних ігор та спортивних змагань тощо;
- Соціально-просвітницька локація – від волонтерства та благодійності до соціально активної позиції студентства;
- Квест з призами;
- Екскурсії кампусом;
- Локація Студентських ініціатив.
Воркшоп з розвитку критичного мислення
Національний центр “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників та здобувачів освіти до воркшопу з розвитку критичного мислення від авторки курсу “Критичне мислення в українському контексті” пані Вікторії Бриндзи.
Критичне мислення – основа демократичного суспільства, тим паче в епоху пост-правди. Варто повсякчас тренувати навичку мислити самостійно, формувати власну думку, обґрунтовувати її, розуміти, що впливає на наші переконання, не боятися запитань “чому ви так думаєте?”, дискутувати з авторитетами, ставити питання і гостро сперечатися, не ображаючи при цьому співрозмовника. Самостійне мислення – важлива умова для демократичного суспільства, адже саме громадяни визначають майбутнє держави.
Тренерка:
Вікторія Бриндза – дослідниця, соціологиня, викладачка авторського курсу з критичного мислення в Українському католицькому університеті. Тривалий час працювала з дослідженнями цінностей на пострадянському просторі, здобувала диплом магістра соціології і політичної науки в Німеччині, ступінь в галузі освітньої науки в Австралії.
Критичне мислення – це “не про більше думання, а про інакше думання, і це може бути доволі незвично”.
Під час воркшопу поговоримо, чому в українському контексті застосовувати критичне мислення може бути складно, чому критичне мислення справді важливе і необхідне, та розглянемо інструменти й техніки, які підсилюють нашу спроможність самостійного відповідального мислення.
Потренуємося: помічати когнітивні хиби та розуміти, чому вони стаються; спостерігати за власним мисленням; ідентифікувати впливи, які здійснюються на на наші рішення; формувати та обґрунтовувати власну позицію; сперечатися безпечно.
Зустрічаємося на платформі Zoom : 15 червня / 10.00-12.00
Участь безоплатна і мотиваційна.
Всеукраїнська літня школа з дистанційного зондування Землі
НЦ «Мала академія наук України» пропонує унікальну можливість для 7-11 класів пройти курс навчання з основ дистанційного зондування Землі. За результатами заходу учасники отримають сертифікати про участь та роздаткові матеріали.
За ці кілька днів учні навчаться не тільки моніторити зміни у власному місті/селі на космознімках, а відчують себе в ролі науковців й будуть проводити серйозні дослідження – оцінювати наслідки лісових пожеж, моніторити повені та оцінювати наслідки екологічних катастроф і т.п.
Метою школи є формування навичок працювати з відкритими супутниковими даними та застосовувати дані дистанційного зондування Землі у своїх наукових дослідженнях.
Отже, коротко про школу:
Часовий період: вебінари з 1 по 5 липня 2024 р. (підсумкова наукова конференція відбудеться 5 липня)
Де? платформа zoom
Коли? починаємо кожного дня о 12 годині (тривалість приблизно 2 години щодня)
Для участі у літній школі необхідно заповнити анкету до 26 червня 2024 року за посиланням.
Всеукраїнська літня наукова школа з кримськотатарської гуманітаристики «TAṄ»
Національний центр “Мала академія наук України” з 26 по 28 червня проведе Всеукраїнську літню наукову школу з кримськотатарської гуманітаристики «TAṄ».
Мета школи: через репрезентацію нематеріальної культурної спадщини корінного народу України – кримських татар, вивчаємо спільні для українського та кримськотатарського народів сенси та цінності, що нас об’єднують.
Навчання безкоштовне.
Всеукраїнська літня школа з музейної педагогіки
З 17 по 21 червня 2024 року буде проходити в дистанційній формі онлайн Третя літня наукова школа з музейної педагогіки «Збереження Національної культурної спадщини України», з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО.
Учасникам літньої школи (учням 7-11 класів) пропонуються цікаві тренінги, інтелектуальні дискусії, вебінари, яскраві онлайн подорожі музеями України.
Зареєструватися на участь в роботі літньої школи можна за посиланням
За додатковою інформацією звертайтесь до Наталії КОВАЛЕНКО, методиста відділу міжнародних освітніх проєктів Національного центру “Мала академія наук України”, nataliya.kovalenko@
“Який він – сучасний лікар?”
Час – 17.00
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас.
Про що:
Творчий конкурс “Я – дизайнер
Запрошуємо здобувачів освіти, віком від 14 років, взяти участь у творчому конкурсі «Я – дизайнер», який відбудеться з 08 травня по 20 травня.
Для участі у конкурсі потрібно:
заповнити заяву через гугл-форму: https://forms.gle/m5WqKLKmremx6v3bA
прикріпити до вищевказаної форми логотип у форматі pdf або png та, за бажанням; у початковому форматі, в якому він був створений.
Учасники заходу отримають сертифікати за умови участі у конкурсі, а переможці – дипломи та заохочення.
Підсумки конкурсу буде підведено 21 травня та оголошено на сайті https://unaec.dp.ua, надіслано на електронні адреси учасників, а також у соціальних мережах.