Спецкурс «Фізичні та хімічні властивості розчинів»
Національним центром «Мала академія наук України» у період з 22 листопада до 18 грудня 2024 року буде проведено спецкурс «Фізичні та хімічні властивості розчинів» у межах Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН. Освітянська» у дистанційній формі (онлайн).
Спецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»
Національним центром «Мала академія наук України» з 18 листопада по 1 грудня 2024 р. буде проведено спецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах».
У результаті проходження спецкурсу ви дізнаєтесь, як застосовувати матеріали дистанційного зондування Землі у таких ресурсах, як Quantum GIS, ArcGis Оnline та Giovanni у кліматичних, гідрологічних, лісових, сільськогосподарських дослідженнях, тощо. Зокрема оволодіє методикою використання супутникових знімків у видимому та радіолокаційному діапазоні для оцінки стану рослинності на полях, змін лісового масиву, моніторингу стан якості води у водосховищах та виявлення нафтових розливів у морях. Опанує як виконувати керовану класифікацію, розраховувати різноманітні індексні зображення (вегетаційний, водний), знаходити кореляційні зв’язки між різними показниками та здійснювати регресійний аналіз даних.
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom» (доступ до відповідного електронного ресурсу буде надісланий 16 листопада 2024 р. учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). Спецкурс складається з 17 занять, перший тиждень по 1 заняттю на день, другий тиждень по 2 заняття в день, навчання буде розпочато о 15.00.
Фіналістам спецкурсу буде надіслано друковані примірники навчально-методичних видань використаних в процесі навчання та сертифікати підвищення кваліфікації обсягом 45 годин.
Вартість навчання за програмою спецкурсу становить 2000 гривень, для педагогічних працівників територіальних відділень МАН – безоплатно.
Для участі у спецкурсі просимо охочих педагогічних працівників закладів освіти зареєструватися до 15 листопада 2024 р. за покликанням
Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит»
Національний центр “Мала академія наук України” у листопаді-грудні 2024 року проводить Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит».
Всеукраїнський конкурс “Save Спадок”
Телеміст ЦЕРН-Київ-Донецька обласна МАН
Запрошуємо на Телеміст, який з`єднає Європейську організацію ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія), Університет Цюриха з Національним Центром “Мала академія наук України” (м. Київ) та Донецьким територіальним відділенням Малої академії наук України.
Тема Телемосту – буде супер цікава для широкої аудиторії: “Як побачити народження Всесвіту на власні очі? Технології, що відкривають шлях до вивчення найменших частинок матерії”.
Модератор: Олександр Юров – провідний фахівець Національного центру “Мала академія наук України”, голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні.
Телеміст відбудеться 27 вересня 2024 року, початок – 15:00 (за київським часом).
Для участі -реєструйтеся онлайн за посиланням
(Не) конференція “Урок доброти 2024”
Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа» запрошує долучитися до (не) конференції «Урок доброти 2024». Вона відбудеться в онлайн форматі на YouTube-каналі 24 вересня 2024 року о 17:00.
Тривалість: 40 хв. Участь в заході безкоштовна.
Можливість отримати електронний сертифікат учасника: так
Для участі необхідно зареєструватися за посиланням до 12.00 19 вересня.
Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього»
З метою розвитку системи аерокосмічної освіти в Україні, зацікавленості здобувачів освіти до поглибленого вивчення космічного простору, обміну знаннями й інформацією, формуванням наукового світогляду молоді, сучасного світосприйняття Космосу та майбутнього України, а також залучення молоді до науково-дослідницької роботи, Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова, проводить Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього» в рамках комплексно-тематичного проекту «Космічне братство».
Запрошуємо Вас та здобувачів освіти закладу долучитися до Освітньо-наукових читань «Космічна Україна – країна майбутнього», які відбудуться 13-15 листопада 2024 року у форматі Google Meet-конференції.
Інформація щодо дати та часу проведення Читань та за собів онлайн-комунікацій буде додатково повідомлена на електронні адреси, які будуть вказані учасниками в гугл-формі.
До 13 жовтня 2024 року потрібно обов’язково:
– заповнити заяву через гугл-форму
– прикріпити до вищевказаної форми – матеріали доповіді щодо науково-дослідної роботи (електронний варіант)/
Детальна інформація за покликанням.
Семінар-практикум “Теоретичні та практичні засади роботи над власним висловлюваням / есе”
Лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін Національного центру “Мала акдемія наук України” запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в семінарі-практикумі “Теоретичні та практичні засади роботи над власним висловлюванням / есе” у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися, щоб навчати».
Курс «ProTeacher» у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися щоб навчати»
Лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін Національного центру “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в курсі «ProTeacher» у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися, щоб навчати».
Вебінар “Інтеграція елементів медіаграмотності в уроки: практичний підхід”
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників до вебінару “Інтеграція елементів медіаграмотності в уроки: практичний підхід”
В епоху інформаційної війни ХХІ століття у світі та російської агресії в Україні розвиток медіаграмотності набуває пріоритетності у навчанні та вихованні молоді як основної та рушійної сили збереження й розвитку держави.
Мета вебінару – розглянути медіаграмотність як частину освітнього процесу: від кейсів на уроках до роботи з батьками.
Під час тренінгу в учасників буде можливість:
- потренувати “м’яз” критичного мислення;
- інтегрувати готові вправи в канву уроку;
- сконструювати урок із елементами медіаграмотності для свого предмету
Тренерка:
Марина Ячменик, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, керівниця Лабораторії інфомедійної грамотності, медіатренерка
Зустрічаємося на платформі Zoom : 13 вересня / 17.00-20.00
Участь безоплатна і мотиваційна.