Курс «Кібербезпека» в межах Всеукраїнської школи інформаційних технологій Малої академії наук
Всеукраїнський конкурс юних дослідників “Кристали”
Національним центром “Мала академія наук України” спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка та комунальним закладом Львівської обласної ради “Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді” у березні – травні 2025 року буде проведено Всеукраїнський конкурс юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського (умови участі у конкурсі буде розміщено на сайті).
До участі в заході запрошуються здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти.
Для участі у відбірковому (заочному) етапі конкурсу необхідно:
здобувачам освіти віком від 6 до 12 років – до 01 лютого 2025 року заповнити онлайн заявку за покликанням
здобувачам освіти віком від 13 до 18 років – до 20 березня 2025 року заповнити онлайн заявку за покликанням та надіслати тези наукових досліджень на тему “Кристали: від тальку до амазу” українською або англійською мовами на електронну адресу crystals.lviv@gmail.com
Круглий стіл «Роль педагога у професійному розвитку учня»
Лабораторія експериментальних досліджень «Ex Lab» Національного центру «Мала академія наук України» запрошує на круглий стіл «Роль педагога у професійному розвитку учня»
Для кого? Для педагогічних працівників закладів освіти, зокрема керівники гуртків та вчителі природничого профілю
Про що? На заході обговоримо підходи і стратегії, досвід та перспективи впровадження професійної освіти в шкільному віці для завчасного та всебічного ознайомлення учнів з особливостями професійних обов’язків в природничій освітній галузі.
Коли? 23 грудня 2024 року (з 13.00 до 18.00)
Як? Онлайн, через платформи «Zoom»
Інформацію про зарахування на захід та доступ до відповідних електронних ресурсів буде надіслано учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації в період з 21 до 22 грудня 2024 року.
Дедлайн заповнення анкети: 22 грудня 2024 року до 18:00.
Реєстрація за покликанням.
Семінар-практикум «Підвищення кваліфікації педагогів у сучасному освітньому просторі: Педагог-професіонал. Педагог-особистість»
17–18 грудня 2024 року НЦ «МАНУ» проведе семінар-практикум «Підвищення кваліфікації педагогів у сучасному освітньому просторі: Педагог-професіонал. Педагог-особистість» в дистанційному форматі.
До участі в семінарі-практикумі запрошуються педагогічні працівники закладів освіти, зокрема закладів позашкільної освіти та закладів освіти системи МАН.
Захід безоплатний.
За результатами навчання та підсумками роботи учасники й учасниці отримають сертифікати (10 годин / 0,3 кредиту ЄКТС).
Бажаючим пропонуємо зареєструватися до 14 грудня 2024 року.
Повідомлення про участь та ідентифікатори зустрічі буде надіслано аплікантам на електронні скриньки, зазначені в анкетах, до 15 грудня 2024 року.
Вебінар для освітян “Ідентичності в сучасній Україні: реконфігурація”
Національний центр «Мала академія наук України» повідомляє про проведення вебінару для освітян “Ідентичності в сучасній Україні: реконфігурація” в межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту “Навчатися, щоб навчатися”
Для кого: педагогічні працівники закладів освіти, зокрема керівники гуртків історичного профілю, вчителі історії та громадянської освіти
Про що: вебінар присвячено актуальним питанням трансформації ідентичностей в Україні, аналізу причин переосмислення національної і громадянської ідентичностей внаслідок впливу сучасних суспільних змін та викликів. У межах практичної складової вебінару запропоновано обговорення дискусійних питань щодо специфіки регіональних ідентичностей в сучасній Україні та ідентичності громадян України в діаспорі.
Коли: 4 грудня 2024 року, 17 00 – 19 00
Лектор: Ольга Казакевич, завідувачка лабораторії історичних наук НЦ “МАНУ”, докторка історичних наук, професорка
Як: онлайн, через платформу “Zoom”
Участь: безоплатно
Дедлайн заповнення анкети: 3 грудня 2024 року до 18:00
Спецкурс «Фізичні та хімічні властивості розчинів»
Національним центром «Мала академія наук України» у період з 22 листопада до 18 грудня 2024 року буде проведено спецкурс «Фізичні та хімічні властивості розчинів» у межах Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН. Освітянська» у дистанційній формі (онлайн).
Спецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах»
Національним центром «Мала академія наук України» з 18 листопада по 1 грудня 2024 р. буде проведено спецкурс для педагогів «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах».
У результаті проходження спецкурсу ви дізнаєтесь, як застосовувати матеріали дистанційного зондування Землі у таких ресурсах, як Quantum GIS, ArcGis Оnline та Giovanni у кліматичних, гідрологічних, лісових, сільськогосподарських дослідженнях, тощо. Зокрема оволодіє методикою використання супутникових знімків у видимому та радіолокаційному діапазоні для оцінки стану рослинності на полях, змін лісового масиву, моніторингу стан якості води у водосховищах та виявлення нафтових розливів у морях. Опанує як виконувати керовану класифікацію, розраховувати різноманітні індексні зображення (вегетаційний, водний), знаходити кореляційні зв’язки між різними показниками та здійснювати регресійний аналіз даних.
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom» (доступ до відповідного електронного ресурсу буде надісланий 16 листопада 2024 р. учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації). Спецкурс складається з 17 занять, перший тиждень по 1 заняттю на день, другий тиждень по 2 заняття в день, навчання буде розпочато о 15.00.
Фіналістам спецкурсу буде надіслано друковані примірники навчально-методичних видань використаних в процесі навчання та сертифікати підвищення кваліфікації обсягом 45 годин.
Вартість навчання за програмою спецкурсу становить 2000 гривень, для педагогічних працівників територіальних відділень МАН – безоплатно.
Для участі у спецкурсі просимо охочих педагогічних працівників закладів освіти зареєструватися до 15 листопада 2024 р. за покликанням
Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит»
Національний центр “Мала академія наук України” у листопаді-грудні 2024 року проводить Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит».
Всеукраїнський конкурс “Save Спадок”
Телеміст ЦЕРН-Київ-Донецька обласна МАН
Запрошуємо на Телеміст, який з`єднає Європейську організацію ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія), Університет Цюриха з Національним Центром “Мала академія наук України” (м. Київ) та Донецьким територіальним відділенням Малої академії наук України.
Тема Телемосту – буде супер цікава для широкої аудиторії: “Як побачити народження Всесвіту на власні очі? Технології, що відкривають шлях до вивчення найменших частинок матерії”.
Модератор: Олександр Юров – провідний фахівець Національного центру “Мала академія наук України”, голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні.
Телеміст відбудеться 27 вересня 2024 року, початок – 15:00 (за київським часом).
Для участі -реєструйтеся онлайн за посиланням