епнргошл

(Не) конференція “Урок доброти 2024”

Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа» запрошує долучитися до (не) конференції «Урок доброти 2024». Вона відбудеться в онлайн форматі на YouTube-каналі 24 вересня 2024 року о 17:00.

Тривалість: 40  хв. Участь в заході безкоштовна.
Можливість отримати електронний сертифікат учасника: так

Для участі необхідно зареєструватися за посиланням до 12.00 19 вересня.

 

епнргошл

Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього»

З метою розвитку системи аерокосмічної освіти в Україні, зацікавленості здобувачів освіти до поглибленого вивчення космічного простору, обміну знаннями й інформацією, формуванням наукового світогляду молоді, сучасного світосприйняття Космосу та майбутнього України, а також залучення молоді до науково-дослідницької роботи, Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова, проводить Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього» в рамках комплексно-тематичного проекту «Космічне братство».

Запрошуємо Вас та здобувачів освіти закладу долучитися до Освітньо-наукових читань «Космічна Україна – країна майбутнього», які відбудуться 13-15 листопада 2024 року у форматі Google Meet-конференції.

Інформація щодо дати та часу проведення Читань та за собів онлайн-комунікацій буде додатково повідомлена на електронні адреси, які будуть вказані учасниками в гугл-формі.

До 13 жовтня 2024 року потрібно обов’язково:

– заповнити заяву через гугл-форму

– прикріпити до вищевказаної форми – матеріали доповіді щодо науково-дослідної роботи (електронний варіант)/

Детальна інформація за покликанням.

епнргошл

Семінар-практикум “Теоретичні та практичні засади роботи над власним висловлюваням / есе”

Лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін Національного центру “Мала акдемія наук України” запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в семінарі-практикумі “Теоретичні та практичні засади роботи над власним висловлюванням / есе” у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися, щоб навчати».

Метою семінару-практикуму є:
– удосконалення інформаційної (роботи з джерелами), предметної (удосконалення навичок роботи над текстом на всіх етапах) компетенцій.
– ознайомити з правилами та виробити практичні навички написання власного висловлювання / есе;
– розвиток та популяризація Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи.
Дати проведення: 7-10 жовтня 2024 року.
Реєстрація за покликанням.
епнргошл

Курс «ProTeacher» у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися щоб навчати»

Лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін Національного центру “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до участі в курсі «ProTeacher» у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Навчатися, щоб навчати».

Метою курсу є: надати комплексні знання та навички, необхідні для ефективної професійної діяльності в сучасному освітньому середовищі. Програма курсу спрямована на розвиток стресостійкості, уміння справлятися з емоційним вигоранням, вирішення конфліктів, а також удосконалення комунікативних навичок, акторської майстерності та голосової техніки. Учасники курсу навчаться привертати та утримувати увагу аудиторії, ефективно використовувати невербальні канали комунікації, застосовувати дизайн-мислення в освітньому процесі, проводити фасилітацію та управляти освітніми проєктами.
Основні завдання курсу: надати цілісну систему знань і практичних умінь з стресостійкість, вирішення конфліктів, комунікативні навички, техніки залучення уваги, акторську майстерність, ефективне використання невербальної комунікації, дизайн-мислення, фасилітація навчального процесу та проєктний менеджмент, що дасть змогу бути більш ефективними та адаптованими до викликів сучасної освітньої сфери.
Дати проведення: 1 жовтня – 3 грудня 2024 року.
Для участі необхідно до 22 вересня 2024 року зареєструватися за покликанням. Кількість місць обмежена.
епнргошл (1)

Вебінар “Інтеграція елементів медіаграмотності в уроки: практичний підхід”

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників до вебінару “Інтеграція елементів медіаграмотності в уроки: практичний підхід”

В епоху інформаційної війни ХХІ століття у світі та російської агресії в Україні розвиток медіаграмотності набуває пріоритетності у навчанні та вихованні молоді як основної та рушійної сили збереження й розвитку держави.
Мета вебінару – розглянути медіаграмотність як частину освітнього процесу: від кейсів на уроках до роботи з батьками.

Під час тренінгу в учасників буде можливість:

  • потренувати “м’яз” критичного мислення;
  • інтегрувати готові вправи  в канву уроку;
  • сконструювати урок із елементами медіаграмотності для свого предмету

Тренерка:
Марина Ячменик, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, керівниця Лабораторії інфомедійної грамотності, медіатренерка

Зустрічаємося на платформі Zoom : 13 вересня / 17.00-20.00

Участь безоплатна і мотиваційна.

Сертифікатів за участь не передбачено.
Зареєструватися за покликанням
епнргошл (2)

Вебінар “Цифрові помічники при викладанні фізики та астрономії”

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує освітян до вебінару “Цифрові помічники при викладанні фізики та астрономії (заняття для школи та позашкілля)”.

Під час зустрічі пропонуємо розглянути такі тематичні блоки:
1. Фізика 7 клас. Фізичні величини. Одиниці вимірювання (основні та похідні). Вчимо писати символи правильно
2. Мнемонічні правила на уроках фізики в ресурсі Bookcreator
3. Фізика 11 клас. ”Атом та атомне ядро”: інтерактивні робочі аркуші Wizer.me
4. ШІ при викладанні фізики та в позакласних заходах
5. Презентація з астрономії про класифікацію зірок, або Як чоловіки присвоїли відкриття жінок
6. Цифрові інструменти для успішної підготовки учнівських робіт на конкурси МАН України.

Реєстрація за покликанням

епнргошл

Навчальний тренінг для Тренерів Команд за програмою Destination Imagination у 2024/2025 навчальному році

Національним центром “Мала академія наук України” буде проведено серію одноденних навчальних тренінгів з підготовки тренерів команд у межах Міжнародної освітньої програми Destination Imagination (далі – Програма).

До участі у навчанні, яке проводитиме сертифікований тренер з Програми, запрошуються охочі вперше стати тренерами дитячих команд і взяти участь у VІІ Всеукраїнській олімпіаді креативності Destination Imagination у 2024/2025 навчальному році.

Destination Imagination є найбільшою у світі програмою з розвитку креативності, яка започаткована у США і спрямована на підготовку учнів до професійних викликів ХХІ століття, виховання майбутнього покоління новаторів та лідерів.

Заповнити заявку можна за покликанням.

епнргошл (1)

Всеукраїнський конкурс шкільних космічних експериментів SSEP

Національний центр «Мала академія наук України» оголошує про початок проведення чергового Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) у 2024 році!
SSEP – це комплексна програма з розвитку наукової та STEM-освіти, яка націлена на виховання нового покоління науковців та винахідників. Переможці конкурсу отримають унікальну можливість відправити міні-лабораторії з дослідження мікрогравітації на міжнародну космічну станцію (МКС) на кораблі SpaceX Dragon з майданчику 39A космічного центру Кеннеді NASA у штаті Флорида, США. 
До участі у Всеукраїнському відборі запрошуються школярі 7-11 класів, які обʼєднуються у групи 2-5 учасників, а також вчителі та викладачі біології, хімії та фізики зацікавлені у менторстві командних проєктів
В результаті участі у SSEP школярі отримують можливість: 
  • навчитись планувати експеримент, як професійні вчені, з реальними обмеженнями, що накладаються експериментальним обладнанням, поточними знаннями і середовищем, в якій буде проводитися експеримент;
  • підготувати офіційну дослідницьку пропозицію з дотриманням вимог письмового спілкування;
  • отримати досвід проходження справжнього двоетапного процесу розгляду заявки на наукові дослідження;
  • пройти професійний огляд безпеки польотів;
  • взяти участь у науковій конференції та форумі (у Смітсонівському національному музеї авіації та космосу у Вашингтоні).
Як взяти участь? 
Для участі у Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів SSEP зацікавлені заклади загальної середньої освіти (школа, ліцей, гімназія тощо) мають заповнити реєстраційну форму, вказавши координатора проєкту; класи, в яких планується реалізація програми; мотиваційний лист, який описує потребу використання нової методики у закладі освіти. Звертаємо Вашу увагу, що кількість місць в конкурсі обмежена. Рішення про участь закладу освіти в конкурсі прийматиметься експертною комісією програми SSEP в Україні.
Відібрані заклади освіти проходитимуть професійне навчання для координаторів та вчителів-фасилітаторів від американських авторів програми. За результатами навчання педагоги отримують сертифікат, що підтверджує оволодіння інструментами методики. Реєстрація та навчання відбуватиметься протягом вересня 2024 року. 
Заклади освіти, що братимуть участь в конкурсі, залучатимуть здобувачів освіти до створення дослідницьких експериментів в межах навчального процесу протягом вересня-жовтня 2024 року. 
Команда/команд переможців будуть оголошені у грудні 2024 року.
В рамках проведення Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP буде проведено Конкурс нашивок в період з грудня 2024 року по березень 2025 року.
Реєстрація закладів освіти буде відкрита по 2 вересня 2024 року включно за наступним  покликанням
епнргошл (2)

Запрошуємо долучитися до телемосту ЦЕРН – Київ – Одеса

Співдружність Європейська організація ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія) – Національний Центр «Мала академія наук України» (м. Київ) за участю Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні продовжує роботу з підтримки освітян нескорених міст України і запрошує вас та ваших колег і партнерів, всіх хто цікавиться фізикою високих енергій та сучасною наукою загалом  на Телеміст у формі вебінару, який з`єднає ЦЕРН з НЦ МАНУ та Одеським територіальним відділенням Малої академії наук України (м. Одеса).

Телеміст відбудеться 03 липня 2024 року, початок – 12:00 (за київським часом).

Спікер – Олена Карачебан, Ph.D, наукова співробітниця – учасниця експериментів на Великому адронному колайдері – LHC.

Тема доповіді – “Детектор CMS та вимірювання світлості LHC ” (CMS – Компактний мюон соленоїд).

Дізнаєтесь багато цікавого про діяльність ЦЕРН з вивчення матерії; унікальні експерименти із застосуванням найсучаснішого наукового обладнання і технологій!

Модератор: Олександр Юров – провідний фахівець Національного центру «Мала академія наук України», голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки       ЦЕРН в Україні.

Для участі в Телемості зареєструйтесь, будь ласка, онлайн за посиланням

епнргошл (1)

Запрошуємо долучитися до літнього табору BizCamp

BizCamp —  літній табір з підприємництва, що допомагає молоді започаткувати власну справу. Протягом трьох тижнів учасники табору зможуть пройти структурований курс з інновацій та підприємництва, освоїти практичні інструменти створення та ведення бізнесу, підготувати презентації своїх проєктів та презентувати їх на Demo Day.
Кращі проєкти BizCamp потраплять на National Youth Entrepreneurship Challenge — відбірковий етап світового конкурсу World Youth Entrepreneurship Challenge у Нью-Йорку, учасники якого змагатимуться за стартовий капітал для запуску свого бізнесу у сумі $5 000!
 Це підходить для ваших учнів, якщо:
  • їм 15-17 років
  • вони мають інноваційний проєкт
  • один із членів їхньої команди може пітчити англійською
  • їхня команда готова приїхати в Київ на NYEC
  • 1-2 члени їхньої команди готові поїхати в Нью-Йорк на WYEC
Дати і формат:
  • 9 — 25 липня. BizCamp — онлайн-формат. Заняття вівторок, середа, четвер, з 11.00 до 14.20.
  • 30 липня. Demo Day літнього табору BizCamp — онлайн-формат.
  • 13 вересня. National Youth Entrepreneurship Challenge — змішаний формат. Команди, які не зможуть приїхати до Києва, матимуть можливість представити свої проєкти онлайн.
  • 10 — 12 листопада. World Youth Entrepreneurship Challenge — офлайн-формат (США, Нью-Йорк)

Для участі необхідно зареєструватися до 03 липня.