Урок Освітнього центру Верховної Ради України
о 09 травня 2025 року о 14:00 годині Освітній центр Верховної Ради України проводить масштабний просвітницький онлайн-захід,
присвячений Дню Європи.
Метою заходу є висвітлення історії становлення Європейського Союзу, його основних етапів розвитку, цінностей та цілей, а також значення доєднання України до європейської родини. Також під час заходу буде унаочнено нерозривний зв’язок нашої країни з європейською спільнотою та акцентовано на нашій взаємопідтримці, а запрошені поважні гості поділяться своїм баченням зазначеної тематики.
Наприкінці події відбудеться інтерактивна вікторина, переможець якої отримає приз.
Телеміст «Машина часу у центрі Європи: як технології допомагають вченим відтворювати народження Всесвіту»
Вітаємо і запрошуємо до онлайн реєстрації для участі в телемості на тему «Машина часу у центрі Європи: як технології допомагають вченим відтворювати народження Всесвіту», який з`єднає Київ (Національний Центр «Мала академія наук України») та Женеву (Європейська організація ядерних досліджень – ЦЕРН) з обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» Чернігівської обласної ради та Національним університетом “Чернігівська політехніка”.
Телеміст проходитиме 23 травня 2025 року, початок о 15:00 за Києвом. Гугл-форма для онлайн реєстрації відкрита за посиланням
Спікерка: Валерія Лукашенко – Ph.D., одна з досвідчених молодих українських вчених у галузі фізики високих енергій; науковиня Університету Цюріха (Швейцарія), яка успішно бере участь в дослідженнях ЦЕРН і активно допомагає Україні в часи війни шляхом благодійної участі в онлайн-заходах на підтримку освітян нескореної України.
Ми вирушимо у наукову подорож до Великого адронного колайдера (ВАК) — найбільшого наукового пристрою у світі, який знаходиться на кордоні Швейцарії та Франції. ВАК допомагає вченим вивчати таємниці матерії, відтворюючи умови, в яких перебував Всесвіт у перші миті свого існування. Ви дізнаєтесь, як працює колайдер, як він розганяє частинки до швидкості світла і що саме досліджують науковці. Особливу увагу буде приділено детекторам — величезним “фотокамерам”, які фіксують і записують результати зіткнень частинок. Ми з’ясуємо, як працюють трекінгові детектори, що дозволяють “бачити” сліди, які залишають частинки, подібно до відбитків на снігу. Ці технології дають змогу дослідити найменші “цеглинки” матерії і краще зрозуміти закони природи.
Модератори: Олександр Юров – Ph.D., провідний фахівець Національного центру “Мала академія наук України”, голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні; Анатолій Приступа – проректор з наукової роботи Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат технічних наук, доцент, Наталія Немикіна – заступник директора з навчально-методичної роботи обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» Чернігівської обласної ради.
Приєднуйтесь до нас!
Знання — то сила!
Разом – до Перемоги!
Міжнародний чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації
Конкурс на виборчу тематику серед молоді
З метою залучення молоді (від 14 років) до вивчення теоретичних аспектів виборчого права, а також дослідження зарубіжного досвіду організації та проведення виборів, Центральною виборчою комісією проводиться конкурс на виборчу тематику серед молоді, який триватиме до 20 листопада 2025 року.
Умови конкурсу розміщено на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії за покликанням
Творчі роботи приймаються на конкурс до 31 липня 2025 року включно.
Всеукраїнський конкурс “Патріотична Пасха героїчної України”
Конкурс триває з 1 березня по 30 квітня 2025 року.
Заявки приймаються до 23 год. 59 хв., 30 квітня 2025 року
Визначення переможців – 1 травня 2025 року
Оголошення результатів – 1 травня 2025 року
Розміщення електронних дипломів у ФБ до 5 травня 2025 року.
Детальна інформація про конкурс за покликанням
Клуб «НавКОЛОмислення: роздуми та діалоги»
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 12-18 років долучитися до клубу “НавКОЛОмислення: роздуми та діалоги” та посилюватися у м’яких навичках через взаємодію та взаємонавчання.
Про що будемо говорити?
• Про силу слів і те, як вони впливають на наше спілкування, стосунки та емоційний стан.
• Про мову серця — ту, що не потребує крику, аби бути почутою.
• Про те, чому іноді наші фрази стають не мостами до порозуміння, а радше мурами, що віддаляють?
Про що дізнаємося?
• Чому спілкування — це більше, ніж просто говорити?
• Що таке ненасильницьке спілкування (ННС) і як воно допомагає розуміти себе та інших?
• Як розпізнати емоції та потреби, що ховаються за нашими словами?
• Як говорити відкрито — без звинувачень, але з гідністю та повагою?
• Як створювати “мовні мости” навіть тоді, коли здається, що порозумітись неможливо?
Курс «Біологічні задачі: молекулярна біологія, біохімія та генетика»
Професійний тест-драйв для підлітків
Час – 17.00-18.30
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас (наприкінці анкети можна обрати опцію перейти у клас).
Про що ця зустріч:
-
про актуальність професії;
-
популярні ніші у фотографії;
-
де навчатися на фотографа
-
можливості заробітку на фото;
-
ваше запитання до фахівчині.
Проєкт “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0”
У 2025 дівчата-підлітки мають можливість взяти участь у проєкті “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0”, що заснований у 2020 у рамках програми “EU4Youth Alumni Network” за підтримки Європейського Союзу . Цього року проєкт реалізується ГО “Жіноча Ліга” у співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.
-
20 online зустрічей
-
20 добірок додаткових ресурсів
-
20 креативних завдань між зустрічами
-
спільнота підтримки та розвитку
-
конкурс ініціатив, 5 з яких отримають менторську, організаційну та фінансову підтримку від ГО “Жіноча Ліга” для втілення в життя
-
сертифікат на підтвердження успішного завершення проєкту
-
багато додаткових можливостей та приємностей від ГО “Жіноча Ліга” та партнерів проєкту (книги, менторські сесії та психологічні консультації, тощо)
-
навчальний візит до Києва для найбільш старанних випускниць проєкту (50 осіб)
Більше про тематики та графік зустрічей у рамках проєкту можна дізнатись тут
Більше про правила участі у проєкті
-
для команд (2 особи) дівчат 14-16 років з усіх куточків України
-
для активних та амбітних людей, які прагнуть стати змінотворицями
-
лише для дівчат, які готові пройти увесь шлях разом від початку до кінця та взяти участь у всіх елементах проєкту
-
до 23:59 за Києвом 10 квітня 2025 необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням
-
підтвердження отримання заявки буде надіслано до 23:59 за Києвом 15 квітня 2025
-
результати відбору будуть оголошені до 23:59 за Києвом 24 квітня 2025
Курс «Основи обчислювальної геометрії на Python»
Лабораторія математичних наук НЦ МАНУ анонсує курс для школярів: онлайн-курс «Основи обчислювальної геометрії на Python» для учнів 9-11 класів. Початок у п’ятницю 25 квітня 2025 о 18:00
Програма розрахована на учнів 9-11-х класів і передбачає сприяння популяризації наукової освіти в області використання геометрії в програмуванні задач, пов’язаних з моделюванням фізичних явищ. Курс передбачає 5 занять, задачі на програмування та тести до кожного заняття, консультацію та фінальне тестування.
Мета програми – формування в учнів знань та умінь необхідних для використання та програмування алгоритмів обчислювальної геометрії.
Примітивні типи даних у мові Python, цикли та умовні оператори, списки та базові операції з ними, функції, арифметичні та логічні оператори, оператори порівняння.