Курс «Кібербезпека» (2)

Професія психолога: чому актуальна та як стати?

Лабораторія “Культурної освіти та гуманітарних дисциплін” Національного центру “Мала академія наук” продовжує 3 сезон фахових студій «Професійний тест-драйв для підлітків».

Цього разу пропонуємо вам поринути у сферу професії психолога щоби разом із запрошеною спікеркою дізнатися детально про те, з чого починати кар’єру, де навчатися, можливі сфери працевлаштування та інші важливі моменти пов’язані із фахом!
Тема зустрічі №1 – «Професія психолога: чому актуальна та як стати?»
Спікерка: Вікторія Коновал, сертифікована психологиня та фахівчиня з когнітивно-поведінкової терапії (КПТ).
Коли – 11 березня (у разі непередбачуваних обставин, повідомимо вам на мейл).
Час – 18.00-19.30
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас (наприкінці анкети можна обрати опцію перейти у клас).
Про що ця зустріч:
  • чому професія актуальна (особливо зараз) ;
  • чим займається психолог;
  • як ним стати (де навчатися);
  • де можуть працювати психологи;
  • що потрібно щоби стати хорошим фахівцем
  • ваше запитання до фахівчині.
Реченець для реєстрації – 10 березня 18.00.
Зареєстрованим учасникам 11 березня 2025 року надійде запрошення до участі на електронні адреси, зазначені в реєстраційній анкеті.
Нагадуємо, що проєкт орієнтований на підлітків 14-17 років.
Курс «Кібербезпека» (1)

Історичний дискусійний клуб

Національний центр «Мала академія наук України» пропонує долучитися до   історичного дискусійного клубу в межах Відкритої освітньої  лабораторії.
Зустріч історичного дискусійного клубу буде присвячена темі «Українські збройні формування 1917-1921 років».
Про що: аналіз здобутків  українських збройних формувань 1917-1921 років та викликів, з якими вони стикались, обговорення військових і політичних завдань, які постали після завершення Першої світової війни перед Україною, специфіка формування військових структур, оцінка діяльності найвпливовіших воєначальників та їхнього внеску, вплив міжнародних акторів на хід військових подій, уроки, які можна винести з військового досвіду 1917-1921 років для сучасної української оборонної стратегії.
Для кого: для здобувачів освіти 8-11 класів
Коли: 20 березня 2025 року, 18:00
Формат проведення: онлайн
Участь:  безоплатна  
Курс «Кібербезпека»

Практикум «ІнфоPRO: ти в інформаційному просторі»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує здобувачів освіти 3–18 років до практикуму «ІнфоPRO: ти в інформаційному просторі», який відбудеться в дистанційному форматі з 17-28 березня 2025 року.
Програма практикуму передбачає 6 практичних занять, у межах яких учасники:
формуватимуть знання та навички у сфері медіаграмотності,
розвиватимуть вміння критично оцінювати інформацію та безпечно поводитися в сучасному інформаційному просторі,
тренуватимуть критичне й аналітичне мислення, пошуково-дослідницькі уміння та корисні життєві soft skills.
Розлога інформація про подію у формі реєстрації
Курс «Кібербезпека»

Інтерактивна лекція «Генетика нескорених: сила роду Лесі Українки»

Запрошуємо педагогів та здобувачів освіти до інтерактивної лекції «Генетика нескорених: сила роду Лесі Українки» у межах культурологічної вітальні «Постать. На тлі доби».
Кульвітальня про дух незламності та рід, що виховав борчиню (до дня її народження).
Чи могли ви уявити, що Леся Українка зростала в середовищі, де книжки, дискусії про долю України та боротьба за правду були частиною буденного життя?
Приходьте на лютневу зустріч, присвячену постаті Лесі Українки та її родині – осередку сили, інтелекту та національної свідомості. Поринемо у світ, де формувалася майбутня поетеса, яка своїм модерним відважним словом надихала цілі покоління.
 Подія відбудеться онлайн
28 лютого / 17.00 – 19.00 /
на платформі Zoom
Курс «Кібербезпека» (1)

Практикум «Екологічна комунікація для життя в порозумінні»

Запрошуємо здобувачів освіти 13-18 років до практикуму «Екологічна комунікація для життя в порозумінні», який відбудеться онлайн з 17 лютого по 14 березня 2025 року.
– Як говорити, щоб тебе чули і розуміли?
– Як чути і розуміти себе? Як чути і розуміти інших?
– Які є способи порозумітися? Як попередити / вирішувати конфлікт?
– Як регулювати свої психоемоційні стани? Як бути в ресурсі?
– Як успішно взаємодіяти на основі поваги та різноманіття у динамічно-мінливому світі?

У межах практикуму учасники формуватимуть та поглиблюватимуть знання про успішні моделі комунікації й діалогічне спілкування, асертивну поведінку й емоційний інтелект, командну співпрацю та соціальну взаємодію, тренуватимуть резильєнтність, розвиватимуть критичне й аналітичне мислення, пошуково-дослідницькі уміння, корисні м’які навички.

Деталі програми події та реєстрація

Курс «Кібербезпека»

Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025»

15-16 березня 2025 року відбудеться Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2025» який проводить Державний університет «Київський авіаційний інститут» у співпраці з КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді».  Мета:  об’єднати комп’ютерні проекти, робототехніку та хакатон, зібрати молодих ентузіастів, які цікавляться IT-сферою, синергія найталановитішої молоді ІТ з України та світу, просування професійної досконалості, сприяння міжкультурному діалогу. В рамках конкурсу відбувається відбір учасників Світового фіналу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX» м. Бухарест, Румунія.
Запрошуємо до участі:
учнівську молодь віком 7-18 років:
·         здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти;
·         здобувачів освіти закладі професійної (професійно-технічної) освіти;
·         здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти;
студентство 17-23 роки у напрямок Хакатон:
·         здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти;
·         здобувачів освіти закладів вищої освіти;
Для участі у змаганні необхідно представити власні завершені проєкти з програмування, апаратного управління, короткометражного фільму, комп’ютерного мистецтва за напрямком «Конкурс проєктів», авторські моделі роботів за напрямком «Конкурс роботів», та виконати завдання з кодування за напрямком «Хакатон». Реєстрація учасників триватиме до 23:59 20 лютого 2025 року, за посиланням
Переможці змагань отримають призи та подарунки від організаторів та партнерів заходу. Всі учасники та педагогічні керівники отримають сертифікати про участь. Відповідно до умов проведення кращі проєкти, яких визначить журі, отримають право представляти Україну у Світовому фіналі у м. Бухарест, Румунія 22-26 травня 2025 року.
Курс «Кібербезпека»

Спецкурс «Машинне навчання з використанням мікрокомп’ютерів»

10 лютого розпочинаємо новий освітній курс із циклу курсів Могильного Сергія Борисовича «Машинне навчання з використанням мікрокомп’ютерів» у межах Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН.Освітянська».
Метою курсу є розвиток цифрової компетентності, зокрема набуття навичок: розробки програмного забезпечення на мові сценаріїв Python для машинного навчання; проєктування та програмування пристроїв Інтернету речей і робототехніки з використанням мікрокомп’ютерів.
В процесі навчання розглядаються основні терміни,  алгоритми машинного навчання та відповідні галузі їх використання, встановлення віртуального середовища Anaconda та первинні налаштування фреймворка TensorFlow. Вивчаються основні функції блокнота Jupyter, слухачі отримають початкові навички роботи в блокноті та з фреймворком  Pandas.
В курсі увага приділена реалізації комп’ютерного зору для роботизованої мікрокомп’ютерної платформи та розпізнавання образів.
Для реєстрації необхідно заповнити гугл-форму до 10 лютого
Дати проведення: 10 лютого – 06 березня 2025 року (заняття щопонеділка і щочетверга 17.45-19.30).
Навчання буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій у режимі онлайн на платформі «Zoom». 
Інформацію про зарахування на спецкурс та доступ до відповідних електронних ресурсів буде надіслано учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації – до 10 лютого 2025 року.
Вартість навчання за програмою спецкурсу — 500 грн (інформація щодо оплати буде надіслана до 10 лютого).
Навчання за програмою спецкурсу для педагогічних працівників закладів освіти системи МАН, керівників гуртків закладів позашкільної освіти — безоплатне.
За результатами навчання та підсумками роботи (у випадку успішного виконання залікового проєкту) учасники й учасниці отримають сертифікати (30 годин).
Покликання для доєднання до занять
Детальніше ознайомитися із програмою курсу можна за покликанням
Курс «Кібербезпека»

Онлайн – курс «Ну і як це довести?»

Курс «Ну і як це довести?» для учнів 9-11 клас
Базовий курс для ознайомлення з основними техніками математичних доведень. Ми навчимося коректно читати формулювання математичних тверджень, усвідомимо роботу математичних інструментів та розберемо типові прийоми, що зустрічаються в доведеннях більшості серйозних теорем від найпростіших до таких, що виглядають дуже складно.
Запрошуються учні 9 – 11 класів.

Коли: щосереди, з 17:00 до 18:00, дата старту курсу 29 січня 2025. Усього 6 занять,  домашні роботи та фінальна контрольна робота. Як: онлайн, через платформи Zoom та Google Classroom. Зареєструватися можна за покликанням

Курс «Кібербезпека» (1)

Курс «Політичні студії»

Пропонуємо до Вашої уваги новий курс від МАН для учнів. Курс присвячено актуальним суспільно-політичним процесам, зокрема феномену популізму. Під час занять слухачі дізнаються як формувалось поняття суспільної свідомості, що таке натовп і бунт, а також які особливості колективної свідомості приводять до маніпуляцій та поширення антагоністичних популярних гасел. Курс розглядає невігластво і нефаховість як тенденцію сучасної політики, що часто ґрунтується на міфологічному або містичному мисленні. Ми приділимо увагу теоріям змови та подивимось на їх різновиди та способи захисту від зовнішніх впливів та знаменитих суспільних нісенітниць.

Старт: 27 січня, понеділок, 16.00-17.00.
Інші заняття відбудуться:  28, 30, 31 січня з 16.00 до 17.00, а також фінальне тестування та підсумкова дискусія 31 січня з 17.00 до 18.00. Передбачається виконання двох невеликих самостійних робіт із прикріпленням їх у Google classroom. Тим, хто успішно пройде курс, буде видано сертифікат.

Як: онлайн, через платформу Zoom та Google Classroom

Лектори: Марія Назаренко, кандидатка філософських наук, методистка лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, Віталій Щепанський, кандидат філософських наук,  методист відділу освітніх програм НЦ “МАНУ”, Олександр Качура, кандидат філологічних наук, спеціаліст з комунікацій, журналіст

Доступ до відповідних електронних ресурсів буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації.

Зареєструватись до 26 січня включно можна тут
Курс «Кібербезпека»

Інтерактивна лекція «Борис Антоненко-Давидович. Як ми говоримо – так ми і діємо, як мислимо – так і живемо»

Запрошуємо педагогів та учнів до інтерактивної лекції «Борис Антоненко-Давидович. Як ми говоримо – так ми і діємо, як мислимо – так і живемо» у межах культурологічної вітальні «Постать. На тлі доби».

Чи маєте книгу «Як ми говоримо» у своїй бібліотеці «прочитаних» чи «планованих до читання»?
Як багато вам відомо про її автора та його внесок до літературної спадщини?
Хочете дізнатися, як людина без вищої філологічної освіти стала велетом української культури, лицарем і оборонцем українського слова?
Приходьте відкривати сторінки національної мовознавчої історії разом.

Подія відбудеться онлайн 29 січня / 17.00 – 19.00 /на платформі Zoom

Реєстрація та деталі