епнргошл

Воркшоп з розвитку критичного мислення

Національний центр “Мала академія наук України” запрошує педагогічних працівників та здобувачів освіти до воркшопу з розвитку критичного мислення від авторки курсу “Критичне мислення в українському контексті” пані Вікторії Бриндзи.

Критичне мислення – основа демократичного суспільства, тим паче в епоху пост-правди. Варто повсякчас тренувати навичку мислити самостійно, формувати власну думку, обґрунтовувати її, розуміти, що впливає на наші переконання, не боятися запитань “чому ви так думаєте?”, дискутувати з авторитетами, ставити питання і гостро сперечатися, не ображаючи при цьому співрозмовника. Самостійне мислення – важлива умова для демократичного суспільства, адже саме громадяни визначають майбутнє держави.

Тренерка:
Вікторія Бриндза – дослідниця, соціологиня, викладачка авторського курсу з критичного мислення в Українському католицькому університеті. Тривалий час працювала з дослідженнями цінностей на пострадянському просторі, здобувала диплом магістра соціології і політичної науки в Німеччині, ступінь в галузі освітньої науки в Австралії.

Критичне мислення – це “не про більше думання, а про інакше думання, і це може бути доволі незвично”.

Під час воркшопу поговоримо, чому в українському контексті застосовувати критичне мислення може бути складно, чому критичне мислення справді важливе і необхідне, та розглянемо інструменти й техніки, які підсилюють нашу спроможність самостійного відповідального мислення.

Потренуємося: помічати когнітивні хиби та розуміти, чому вони стаються; спостерігати за власним мисленням; ідентифікувати впливи, які здійснюються на на наші рішення; формувати та обґрунтовувати власну позицію; сперечатися безпечно.

Зустрічаємося на платформі Zoom : 15 червня / 10.00-12.00

Участь безоплатна і мотиваційна.

Сертифікатів за участь не передбачено.
Активні учасники(-ці) отримають навчальні матеріали.
Реєстрація за покликанням
епнргошл (1)

Всеукраїнська літня школа з дистанційного зондування Землі

НЦ «Мала академія наук України» пропонує унікальну можливість для 7-11 класів пройти курс навчання з основ дистанційного зондування Землі. За результатами заходу учасники отримають сертифікати про участь та роздаткові матеріали.

За ці кілька днів учні навчаться не тільки моніторити зміни у власному місті/селі на космознімках, а відчують себе в ролі науковців й будуть проводити серйозні дослідження – оцінювати наслідки лісових пожеж, моніторити повені та оцінювати наслідки екологічних катастроф і т.п.

Метою школи є формування навичок працювати з відкритими супутниковими даними та застосовувати дані дистанційного зондування Землі у своїх наукових дослідженнях.

Отже, коротко про школу:
Часовий період: вебінари з 1 по 5 липня 2024 р. (підсумкова наукова конференція відбудеться 5 липня)
Де? платформа zoom
Коли? починаємо кожного дня о 12 годині (тривалість приблизно 2 години щодня)

Для участі у літній школі необхідно заповнити анкету до 26 червня 2024 року за посиланням.

 

 

епнргошл (3)

Всеукраїнська літня наукова школа з кримськотатарської гуманітаристики «TAṄ»

Національний центр “Мала академія наук України” з 26 по 28 червня проведе Всеукраїнську літню наукову школу з кримськотатарської гуманітаристики «TAṄ».

Мета школи: через репрезентацію нематеріальної культурної спадщини корінного народу України – кримських татар, вивчаємо спільні для українського та кримськотатарського народів сенси та цінності, що нас об’єднують.

Для реєстрації потрібно заповнити форму  до 24 червня 2024 року за покликанням. При реєстрації обирайте пошту на gmail, а при підключенні до занять – справжні імена. Учасники, що використовуватимуть нікнейми, будуть видалені.
Навчання відбуватиметься за допомогою Zoom, Google meet та Google Classroom.
За підсумками роботи (виконання 75% усіх завдань) учасники й учасниці отримають сертифікати.

Навчання безкоштовне.

епнргошл

Всеукраїнська літня школа з музейної педагогіки

З 17 по 21 червня 2024 року буде проходити в дистанційній формі онлайн Третя літня наукова школа з музейної педагогіки «Збереження Національної культурної спадщини України», з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО.

Учасникам літньої школи (учням 7-11 класів) пропонуються цікаві тренінги, інтелектуальні дискусії, вебінари, яскраві онлайн подорожі музеями України.

Зареєструватися на участь в роботі літньої школи можна за посиланням

За додатковою інформацією звертайтесь до Наталії КОВАЛЕНКО, методиста відділу міжнародних освітніх проєктів Національного центру “Мала академія наук України”, nataliya.kovalenko@man.gov.ua або за номером телефона 0503870838.

епнргошл (1)

“Який він – сучасний лікар?”

НЦ МАНУ продовжує 3 сезон фахових студій «Професійний тест-драйв для підлітків». Під час попередніх зустрічей  учасників ознайомили учасників із професіями адвоката, фахівчині із кіберзахисту та власницями мережі ресторанів.
Цього разу здобувачам освіти пропонують  поринути у сферу медицини, а конкретніше, у педіатрію щоби разом із  запрошеним спікером дізнатися, які обов’язки має лікар-педіатр, як стати клієнторієнтованим фахівцем та знаходити шлях до сердець найменших пацієнтів, у чому секрет успішного керівника медзакладу, про специфіку медичного блогінгу, конкуренцію на ринку праці.
Тож гайда до  всі, хто ще не визначився або вагається щодо вибору професійного шляху.
Тема зустрічі №4 – «Який він – сучасний лікар?»
Спікер: Шиманський Андрій, лікар-педіатр, дитячий алерголог, керівник медичного центру “Мама Лікар”, медичний блогер.
Коли – 23 травня.
Час – 17.00
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас.
Про що:
– чим займається лікар-алерголог та як ним стати
– де навчатися та як підвищувати свою кваліфікацію
– про конкуренцію на ринку праці
– бонуси та лайфхаки у професії
– специфіка медичного блогінгу
– ваше питаннячко)
Реєстрація за покликанням
епнргошл (1)

Творчий конкурс “Я – дизайнер

Запрошуємо здобувачів освітивіком від 14 років, взяти участь у творчому конкурсі «Я – дизайнер», який відбудеться з 08 травня по 20 травня.

 Для участі у конкурсі потрібно:

заповнити заяву через гугл-форму: https://forms.gle/m5WqKLKmremx6v3bA

прикріпити до вищевказаної форми логотип у форматі pdf або png та, за бажанням; у початковому форматі, в якому він був створений.

Учасники заходу отримають сертифікати за умови участі у конкурсі, а переможці – дипломи та заохочення.

Підсумки конкурсу буде підведено 21 травня та оголошено на сайті https://unaec.dp.ua, надіслано на електронні адреси учасників, а також у соціальних мережах.

епнргошл

Всеукраїнський чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації

12-13 червня 2024 року КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді», проведе – Київський чемпіонат з кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF) та захисту інформації.

Мета заходу – всебічна підтримка обдарованої учнівської молоді України за напрямком кодування, криптографії, кібербезпеки (CTF)  та захисту інформації.

До участі запрошується учнівська молодь віком 13-18 років:

  • здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти 6-11 класів;
  • здобувачі освіти закладі професійної (професійно-технічної) освіти;
  • здобувачі освіти закладів фахової передвищої освіти;
  • студенти 1 курсу закладів вищої освіти.

Для участі у змаганні учасники повинні зареєструватись та мати базові навички з зазначених напрямків та галузей.  Реєстрація на участь триватиме до 31 травня 2024 року.

Переможці змагань отримають призи та подарунки від організаторів та партнерів заходу. Всі учасники отримають сертифікати про участь.

За детальною інформацію щодо участі прохання звертатись до організаційного комітету – Ганна МАРТИНЮК, заступник голови організаційного комітету; керівниця секції «Інформаційна безпека. Кібербезпека» відділення безпеки та оборони. (063-618-86-28), е-mail: bezpekakman@gmail.com. Телеграм-канал заходу – https://t.me/+Yfpna4B49vRhZGU6 .

500

Онлайн захід «Шлях в IT: професія – дизайнер»

З нагоди Всесвітнього дня дівчат в ІКТ Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний технічний університетом «Харківський політехнічний інститут», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара запрошують здобувачів освіти віком від 14 років взяти участь в онлайн заході «Шлях в IT: професія – дизайнер», який відбудеться з 07 травня по 21 травня 2024 року.

07 травня, 14:00 – 15:30 – вебінар-зустріч з експертами заходу

07 травня – 20 травня – творчий конкурс (деталі будуть оголошені на вебінарі).

Покликання на реєстрацію https://bit.ly/girls_ict_2024

100
101
103
день з професором

Лекції в межах Всеукраїнського освітнього проєкту «День з професором» для учнів 7-11 класів

🔸16 травня о 16.00 – лекція “Технології запобігання негативного впливу військових дій на довкілля“.

Лектор: Тверда Оксана, професор кафедри геоінженерії Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, доцент.

🔸23 травня о 16.00  лекція “Менеджмент як стратегічний імператив лідерства”.

Лектор: Ситницький Максим, завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, професор.

До участі запрошуються здобувачі освіти 7–11 класів закладів загальної середньої освіти. 

Лекції відбуватимуться у режимі онлайн на платформі «Zoom». 

Покликання на події буде надіслано учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації. 

Для реєстрації необхідно заповнити онлайн анкету за покликанням: ➡️ https://forms.gle/PvdTgQ7sXxDkNRy49 .

Контактна особа – Інна Терещенко, 0967744426

перестановки

17 квітня 2024 учнів 9-11 класів о 17:00 запрошують на онлайн -курс “Вступ до теорії груп перестановок”

Лабораторія математичних наук НЦ МАНУ анонсує  курс для учнів 9-11 класів:

онлайн-курс “Вступ до теорії груп перестановок” 
початок у  середу 17 квітня 2024 року о 17:00
реєстрація на курс: https://forms.gle/yWkRAHxrERsBJwdg6
Реєстрація буде відкрита, запис занять буде, можна долучитись до 23 квітня 2024.
Детальна інформація у листі