Курс “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”
Національний центр “Мала академія наук України” запрошує долучитися до курсу “Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів”.
Курс «Закарбовані в часі: історичні джерела від монет до прапорів» — проєкт, який навчить аналізувати такі речові пам’ятки як монети, паперові гроші, нагородні відзнаки, герби, печатки, поштові марки, прапори тощо; розуміти причини їхньої появи, особливості використання у різні історичні періоди, специфіку локального поширення; допоможе осягнути їх джерельний потенціал для реконструкції практик політичних, соціальних і економічних відносин, суспільної комунікації, культурних і національних традицій.
II міжнародна практична конференція «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни»
Запрошуємо учнів та студентів взяти участь в II міжнародній практичній конференції «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни», яка відбудеться 31 жовтня 2024 р. під Патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО в онлайн-форматі.
Конференція має на меті сприяти активному обміну ідеями, висвітленню нових результатів досліджень та формуванню стратегій для фіксації втрат, подальшого збереження та відновлення культурної спадщини в умовах російсько-української війни, а також сформувати повагу до національної культури, прищепити почуття гідності та патріотизму, примножити та систематизувати знання про рідний край та його культуру, розвинути у молоді наукове, критичне мислення, навички дослідницької діяльності.
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Конференція працюватиме за напрямами:
― ЮНЕСКО та Україна: напрями взаємодії в галузі культурної спадщини;
― втрати нерухомої культурної спадщини: історія та стан зруйнованих пам’яток;
― музеї в період російсько-української війни: загрози та способи збереження, формати діяльності.
Для участі в конференції необхідно до 10 жовтня 2024 р. надіслати заявку та тези до збірника на електронну адресу оргкомітету method_department_kman@ukr.net.
За основними напрямами роботи конференції планується видання збірки тез доповідей учасників, передбачено вручення сертифіката учасника Конференції, кращі доповідачі будуть відзначені дипломами, а їх наукові керівники нагороджуватимуться подяками.
Контактна особа: Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна, 067 707 87 62.
Детальна інформація за покликанням.
Всеукраїнська літня наукова історична школа «Династія Тюдорів: злет і падіння»
Національний центр «Мала академія наук України» запрошує доєднатися до Всеукраїнської літньої наукової історичної школи Малої академії наук України «Династія Тюдорів: злет і падіння».
Міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі
Національним центром “Мала академія наук України” з 22 по 28 вересня 2024 року буде проведено Міжнародну літню школу з дистанційного зондування Землі, онлайн на платформі Zoom.
На онлайн школу запрошуються учні 7-11 класу, які мають середній рівень володіння англійського мовою (B1 і вище), мають бажання дослідити нашу планету за допомогою супутникових знімків та познайомитись зі своїми молодшими колегами з різних куточків світу. На практичних занять школи, учні навчаться працювати на різних доступних платформах (Copernicus Browser, Google Earth Pro, Google My Maps, NASA Giovanni) та досліджувати актуальні теми у сфері природничих наук – виверження вулканів, забруднення атмосфери, лісові пожежі та багато іншого!
Робоча мова заходу та всі надані матеріали будуть англійською мовою. Участь у події безкоштовна. Заняття проводяться онлайн з 15 по 17 год (за київським часом).
Дедлайн реєстрації – 18 вересня. Реєстрація за покликанням.
Запрошуємо долучитися до телемосту ЦЕРН – Київ – Одеса
Співдружність Європейська організація ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія) – Національний Центр «Мала академія наук України» (м. Київ) за участю Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні продовжує роботу з підтримки освітян нескорених міст України і запрошує вас та ваших колег і партнерів, всіх хто цікавиться фізикою високих енергій та сучасною наукою загалом на Телеміст у формі вебінару, який з`єднає ЦЕРН з НЦ МАНУ та Одеським територіальним відділенням Малої академії наук України (м. Одеса).
Телеміст відбудеться 03 липня 2024 року, початок – 12:00 (за київським часом).
Спікер – Олена Карачебан, Ph.D, наукова співробітниця – учасниця експериментів на Великому адронному колайдері – LHC.
Тема доповіді – “Детектор CMS та вимірювання світлості LHC ” (CMS – Компактний мюон соленоїд).
Дізнаєтесь багато цікавого про діяльність ЦЕРН з вивчення матерії; унікальні експерименти із застосуванням найсучаснішого наукового обладнання і технологій!
Модератор: Олександр Юров – провідний фахівець Національного центру «Мала академія наук України», голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні.
Для участі в Телемості зареєструйтесь, будь ласка, онлайн за посиланням
Всеукраїнська літня наукова школа з мистецтвознавства “Українська вишивка в орнаментиці Олени Пчілки”
Школу присвячено дослідженню української автентичної вишивки в контексті орнаментального мистецтва Олени Пчілки. На прикладі першої ґрунтовної наукової роботи, присвяченій українській орнаментиці авторки «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» (1876р.) разом розглянемо соціокультурні мистецькі проекти, які виросли з цієї роботи; і як вони масштабувалися з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, проаналізуємо тяглість традиції сьогодні, масштаб і напрямок розвитку сучасних проектів, створених на основі творчого спадку жінок родини Косачів, відтворимо обраний орнамент (на папері, полотні, писанці).
До участі запрошуються учні 8–11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти.
Літній розмовний клуб (англійська мова з носіями мови)
Форма проведення – онлайн, платформа Zoom.
Час: четвер 19.00, п’ятниця 8.00
Реєстрація триває до 14.00 3 липня за покликанням.
Формування груп – до 9 липня, інформацію про старт зустрічей та покликання для приєднання буде надіслано зареєстрованим учасникам на їх електронні адреси.
Для зручності спілкування також буде створено групу у Telegram.
Профільна школа з журналістики “Тексти та контексти”
Школу присвячено роботі сучасного журналіста, умовам, проблемам та викликам з якими він зіштовхується сьогодні; аналізує співвідношення та місце української журналістики в світі, допомагає зрозуміти якими якостями має володіти журналіст для успішної роботи, справедливого погляду та об’єктивного аналізу подій. Ми окремо зупинимось на візуальній складовій для побудови репортажу, а також дізнаємось як працюють українські журналісти сьогодні.
Старт: 01 липня (понеділок, 16.00) . Фініш: 05 липня. Тривалість школи – п’ять днів. Для отримання сертифікату необхідно виконати підсумкове домашнє завдання.
Як: онлайн, через платформу Zoom та Google Classroom
Лектори: Марія Назаренко, кандидатка філософських наук, методист лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, Любов Терехова, кандидатка філософських наук, завідувач лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ МАНУ, а також журналісти провідних українських ЗМІ.
Доступ до відповідних електронних ресурсів буде надісланий учасникам на електронні адреси, зазначені під час реєстрації. Будь ласка, обирайте пошту на gmail.
Для кого: учні 8-11 класів.
Для реєстрації необхідно заповнити форму до 30 червня за покликанням
Запрошуємо долучитися до літнього табору BizCamp
- їм 15-17 років
- вони мають інноваційний проєкт
- один із членів їхньої команди може пітчити англійською
- їхня команда готова приїхати в Київ на NYEC
- 1-2 члени їхньої команди готові поїхати в Нью-Йорк на WYEC
- 9 — 25 липня. BizCamp — онлайн-формат. Заняття вівторок, середа, четвер, з 11.00 до 14.20.
- 30 липня. Demo Day літнього табору BizCamp — онлайн-формат.
- 13 вересня. National Youth Entrepreneurship Challenge — змішаний формат. Команди, які не зможуть приїхати до Києва, матимуть можливість представити свої проєкти онлайн.
- 10 — 12 листопада. World Youth Entrepreneurship Challenge — офлайн-формат (США, Нью-Йорк)
Для участі необхідно зареєструватися до 03 липня.
День вступника. Відчуй КПІ!
- КПІ-Expo – представлення факультетів/інститутів, розробок наукових та інженерних гуртків і не тільки;
- Чат-альтанка – спілкування гостей із студентами університету на актуальні для вступників теми;
- Локація Студмістечка – всі відповіді щодо поселення та проживання в гуртожитках університету;
- Інтерактивно-спортивна локація – проведення настільних ігор та спортивних змагань тощо;
- Соціально-просвітницька локація – від волонтерства та благодійності до соціально активної позиції студентства;
- Квест з призами;
- Екскурсії кампусом;
- Локація Студентських ініціатив.