Фахова студія «Професійний тест-драйв для підлітків»
Лабораторія “Культурної освіти та гуманітарних дисциплін” Національного центру “Мала академія наук” продовжує 3 сезон фахових студій «Професійний тест-драйв для підлітків».
Час – 17.00-18.30
Де – онлайн зустріч – платформа зум, комунікаційна площадка – гугл клас.
Про що піде мова:
Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Міжнародне гуманітарне право та права дитини в умовах війни»
Кіровоградська Мала академія наук учнівської молоді оголошує про Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Міжнародне гуманітарне право та права дитини в умовах війни».
Співорганізаторами конкурсу є Товариство Червоного Хреста України та Центральноукраїнський національний технічний університет.
Запрошуємо до участі здобувачів освіти 6-11 класів, які є мотивованими, креативними та бажають займатися науковою діяльністю.
Конкурс проводиться у 2-х номінаціях: творчі науково-пошукові роботи та соціальний відеоролик.
Етапи проведення:
- перший етап – до 22 листопада 2024 р. – підготовка конкурсних робіт у закладах освіти і реєстрація їх за посиланням
- другий етап – заочне оцінювання конкурсних робіт до 30 листопада 2024 р.;
- третій етап – проведення підсумкової науково-практичної конференції – в он-лайн режимі (04-05 грудня 2024 р.), оцінка робіт відповідно до критеріїв оцінювання, визначення переможців та лауреатів Конкурсу – до 12 грудня 2024 року.
Детальніше про умови участі у Конкурсі на сайті Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді
Курс з мистецтвознавства “Women’s art. Жіноче мистецтво: перевідкриття”
Національний центр “Мала академія наук України” з 11 по 27 листопада 2024 року планує проведення курсу “Women’s art. Жіноче мистецтво: перевідкриття” у межах Всеукраїнської профільної школи з мистецтвознавства Малої академії наук України.
Курс присвячено історії жіночого мистецтва XX-XXI століть та його художній мові. Сьогодні в багатьох інституціях Європи жіноче мистецтво “перевідкривають” для світу, аналізують, пишуть про нього дослідження та показують на багатьох виставках. Ним захоплюються. Ми подивимось чи справді є якесь відмінне від чоловічого “жіноче мистецтво”? Що таке феміністичний art та для чого існує насправді? Як women’s art розвивається в Україні та хто є його представницями?
Зареєструватися на курс можна за покликанням до 10 листопада.
Клуб з розвитку мисленнєвих навичок “НавКОЛОмислення”
Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру “Мала академія наук України” запрошує здобувачів освіти 13-18 років долучитися до клубу “НавКОЛОмислення” та посилюватися у м’яких навичках через взаємодію та взаємонавчання.
- спільнота мотивованих до (само)пізнання і (само)розвитку хлопців і дівчат;
- екологічний простір для вільної думки і слова, пошуку і зростання, розуміння і сенсотворення;
- тематичні зустрічі у форматі інтерактивних практичних занять;
- тренування критичного, креативного, аналітичного мислення, філософського міркування, аргументації власної думки, майстерності мовлення, активного слухання, запитування, наукової дискусії та рефлексії; розвиток емоційного інтелекту, уміння ефективної комунікації, командної співпраці, вирішення проблемних задач;
- мережування та інтелектуальне приятелювання ровесників, для яких мислення є мистецтвом
Клубні зустрічі організуються щомісяця на платформі Zoom.
Всеукраїнська школа з літературознавства
Всеукраїнське змагання з робототехніки «RoboTrack Challenge»
Триває реєстрація до участі у Всеукраїнському змаганні з робототехніки «RoboTrack Challenge», яке відбудеться 07-10 листопада в місті Луцьк.
Терміни реєстрації продовжено до 21 жовтня (понеділок) за формою
З правилами проведення заходу можете ознайомитись за посиланням
Курс “Сучасні напрямки лінгвістичних досліджень”
Всеукраїнська профільна школа з української культури «МОВА, (мово)ТВОРЕННЯ, (мово)ЗНАВЦІ»
До Дня української писемності та мови лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує здобувачів освіти до участі у Всеукраїнській профільній школі з української культури Малої академії наук «МОВА, (мово)ТВОРЕННЯ, (мово)ЗНАВЦІ», яка відбудеться в дистанційному форматі з 26 жовтня по 3 листопада 2024 року.
Школу побудовано на нетрадиційному підході до вивчення мови, адже говоритимемо далеко не лише про мову, а про мовну культуру і феномен мови, філософію мови та мовопостання, мовні сенси, зрештою – про мовоусвідомлення та самоідентифікацію.
Детальна інформація про подію та реєстрація
Цикл лекцій “Дивовижний світ матеріалів та технологій”
Національний центр “Мала академія наук України” спільно з Навчально-науковим інститутом матеріалознавства і зварювання ім. Є.О.Патона Національного технічного університету України ім. Ігоря Сікорського у період з 17 жовтня до 19 грудня 2024 року буде проведено цикл лекцій “Дивовижний світ матеріалів та технологій”.
До участі запрошуються здобувачі освіти 8-11 класів закладів загальної середньої освіти.
Під час лекційного курсу будуть детально розглянуті нові тенденції розвитку створення матеріалів та технологій. Викладачі Інституту матеріалознавства і зварювання ім. Є. О. Патона Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» прочитають науково-популярні лекції про створення та використання нових матеріалів та технологій.
Зареєструватися необхідно до 17 жовтня за покликанням
Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит»
Національний центр “Мала академія наук України” у листопаді-грудні 2024 року проводить Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит».